Luke Kuechly je ob koncu prvega polčasa prestregel dve zaporedni podaji Tonyja Roma. Foto: Reuters
Brett Favre
Tekmo med Green Bayem in Chicagom si je ogledal tudi legendarni podajalec Brett Favre. Foto: Reuters

Četrti četrtek v novembru je v ZDA zahvalni dan, ko običajno športniki v ligah NBA in NHL počivajo, vsa pozornost pa se usmeri v najmočnejšo ligo ameriškega nogometa, kjer v zadnjem času igrajo po tri tekme, gostitelja prvih dveh sta Detroit in Dallas.

Kavboji so odlično začeli sezono (2-0), a so po poškodbi podajalca Tonyja Roma utrpeli sedem zaporednih porazov. Romo se je prejšnji teden vrnil in takoj ekipo popeljal do zmage v Miamiju. Kljub slabemu izkupičku zmag (3-7) pa jim je skromna divizija NFC vzhod še vlivala upanje na preboj v končnico.

Romo do polčasa vrgel tri prestrežene podaje
Upanja pa zdaj tako rekoč ni več, saj se je poleg poraza spet poškodoval Romo, za katerega še ni jasno, koliko časa bo moral počivati. 35-letnik je imel sicer katastrofalno tekmo, saj je v prvem polčasu vrgel kar tri prestrežene podaje, dve sta v zadetek pretvorila Kurt Coleman in Luke Kuechly. Ob polčasu je bilo tako že 23:3. Ob koncu tretje četrtine je za edini TD napada Caroline poskrbel Cam Newton, ki je v končno cono stekel z razdalje štirih jardov.

Packersi od 6-0 do 7-4
Za presenečenje je poskrbel Chicago, ki je v gosteh premagal Green Bay s 17:13. Delnice Bearsov počasi rastejo, saj so dobili tri od zadnjih štirih tekem. Na drugi strani so Packersi sezono začeli s 6-0, nato pa na naslednjih petih tekmah slavili le še enkrat. Gostitelji so imeli ob koncu tekme priložnost za zmago, do končne cone jih je ločilo le osem jardov, a so zapravili vse štiri poskuse.

Stafford vrgel pet podaj za zadetek
Podoben trend rasti forme ima tudi Detroit, ki je sezono začel z 1-7, zdaj pa je nanizal tri zaporedne zmage. Levi so se tokrat poigrali s Philadelphio, saj so jo ugnali kar s 45:14. Matthew Stafford (27/38, 337 jardov) je vrgel kar za pet zadetkov, tri je v končni coni ujel Calvin Johnson (93 jardov).