Carson Palmer je ves teden pred tekmo opozarjal, da je to več kot običajna tekma. Foto: Reuters
Cam Newton
Cam Newton je letos zbral 20 podaj za zadetek, še 6 pa jih je zbral sam po tleh. Foto: Reuters
Jameis Winston
Jameis Winston je postal šele drugi novinec, ki bi na eni tekmi zbral pet podaj za zadetek. To je uspelo le še Matthewu Staffordu. Foto: Reuters

pred koncem je prosti strel zadel Chandler Catanzaro.

Gostitelji bi morali prosti strel izvajati 13 jardov dlje od vrat, a je pri ustavljanju časa ("spike") Domata Peko naredil nešportni prekršek, zaradi česar so imeli gostitelji lažje delo. Carson Palmer (20/31, 317 jardov) je proti svoji nekdanji ekipi začel slabo, saj je vrgel dve prestreženi podaji, nadaljeval pa bistveno bolje, saj je podal za štiri zadetke. Obe ekipi imata zdaj razmerje zmag 8-2 in sta favorita za zmago v diviziji.

Newton kaznoval številne napake
Za navdušujočimi predstavami nadaljuje Carolina, ki je dobila še deseto tekmo v sezoni. Panterji so se tokrat spravili nad Washington (44:16). Cam Newton (21/34, 246 jardov) je prvič v karieri podal za pet zadetkov, že v prvem polčasu je zbral štiri. Domača obramba je ob živce spravljala napad Redskinsov, ki je izgubil kar pet žog, iz katerih je Carolina zbrala kar 27 točk.

Petico je vrgel tudi Winston
Podobna zgodbo je napisal podajalec Tampe Bay Jameis Winston (19/29, 246 jardov), ki je pri zmagi v Philadelphii (45:17) zbral pet podaj za zadetek in štiri v prvem polčasu. Pri Bucsih je deloval tudi napad po tleh, saj je Doug Martin zbral kar 235 jardov. Več kot polovico jarda že sta prinesla teka v prvem polčasu (za 84 in 58 jardov).

Dallas z Romom takoj zmagal
Po daljši poškodbi se je v napad Dallasa vrnil podajalec Tony Romo (18/28, 227 jardov). Kavboji so v gosteh premagali Miami s 24:14 in s tem prekinili niz kar sedmih porazov (pri katerih Romo ni igral). Dallas z razmerjem 3-7 sicer ne bi imel možnosti za preboj v končnico, a ima v skromni diviziji NFC vzhod vseeno še kar nekaj možnosti. V tej diviziji vodijo NY Giantsi (5-5).

Preobrat Coltsov končal Vinatieri
Za preobrat kroga je poskrbel Indianapolis, ki je na gostovanju pri Atlanti v tretji četrtini že zaostajal 21:7, a se izvlekel in slavil s 24:21. Zaradi poškodbe Andrewa Lucka je v napadu Coltsov priložnost dobil veteran Matt Hasselbeck (23/32, 213 jardov), ki je imel solidno tekmo, a je tudi vrgel dve prestreženi podaji. Tekmo je odločil še en veteran Adam Vinatieri, ki je na svoji 300. tekmi 52 sekund pred koncem zadel prosti strel, dolg 43 jardov.