Eli Manning ima zdaj v svoji statistiki 200 TD-jev, za kar je potreboval 132 tekem. Med trenutnimi podajalci so manj tekem za 200 podaj potrebovali le Peyton Manning (106), Tom Brady (116) in Drew Brees (120). Foto: EPA
Andrew Luck
Indianapolis ostaja v bitki za končnico. Coltsi so doma premagali Buffalo z 20:13. Oba zadetka za gostitelje je dosegel T. Y. Hilton. V prvi četrtini je pri vračanju punta pretekel 75 jardov, v tretji četrtini pa je ujel 8 jardov dolgo podajo Andrewa Lucka. Foto: Reuters

Aktualni prvaki so bili pred tem v slabi formi, saj so izgubili dvakrat zapored, Eli Manning pa na zadnjih treh tekmah ni vrgel podaje za zadetek. Po prostem tednu se je vrnil v šampionsko formo, saj je trikrat vrgel za zadetek.

Nova priložnost za Kaepernicka
Ta teden je bilo največ vprašanj, kdo bo začel na mestu podajalca v San Franciscu. Prvi podajalec Alex Smith se je po kratki poškodbi vrnil v kader, a je trener Jim Harbaugh vztrajal pri Colinu Kaepernicku. 49-ersi so v gosteh premagali prebujajoči New Orleans z 31:21. Kaepernick tokrat ni bil tako spektakularen, kot je bil v Chicagu (231 jardov, 1 TD, 1 INT), a je bilo dovolj za zmago. Bolj prepričljiva je bila obramba, ki je domačega podajalca Drewa Breesa petkrat podrla na tla.

Baltimore dobiva bitko za sever
Boj za zmago v diviziji AFC sever očitno dobiva Baltimore, ki je v gosteh po podaljšku premagal San Diego s 16:13. Ravensom gre na roko tudi poškodba prvega podajalca Pittsburgha Bena Roethlisbergerja. Steelersi so tako izgubili še drugo tekmo zapored, tokrat proti skromnemu Clevelandu z 20:14. Pittsburgh je izgubil kar osem žog, kar se mu ni pripetilo že 23 let.