Robert Griffin III ima v svoji statistiki 16 podaj za zadetek, od tega je bilo kar 9 podaj dolgih vsaj 25 jardov, s čimer je najboljši v ligi. Po 7 tako dolgih 'bomb' imajo Matt Shaub, Drew Brees, Andy Dalton in Aaron Rodgers. Foto: Reuters
Matt Shaub in Andre Johnson
Andre Johnson je z ujetimi podajami pridobil 188 jardov, na zadnjih dveh tekmah je skupaj zbral 461 jardov, kar je največ v zgodovini Lige NFL za dve zaporedni tekmi. Pred tem se je s tem rekordom ponašal Chad Johnson (450 jardov leta 2006). Foto: EPA
Tom Brady in Julian Edelman
Po poškodbi Roba Gronkowskega je več priložnosti v napadu dobil Julian Edelman. V drugi četrtini je dosegel dva zadetka (po izgubljeni žogi ter ujeti podaji za 56 jardov). V tretji četrtini se je poškodoval in zapustil igro. Foto: Reuters
Bill Belichick in Rex Ryan
Bill Belichick je postal osmi trener, ki je v Ligi NFL zbral 200 zmag. Pred njim so Don Shula (347), George Halas (324), Tom Landry (270), Curly Lambeau (229), Chuck Noll (209), Marty Schottenheimer (205) in Dan Reeves (201). Foto: Reuters

V četrtek je bil v ZDA zahvalni dan, takrat so v Ligi NFL tradicionalno na sporedu tri tekme (zato so košarkarji v Ligi NBA mirovali). Eno tekmo vedno gosti Dallas, ki je na svojem stadionu v Arlingtonu igral proti divizijskemu tekmecu Washingtonu. Ta je zmagal z 38:31, zdaj imata obe ekipi v diviziji NFC vzhod razmerje zmag 5-6, pred njima pa so NY Giantsi (6-4).

Novinca skupaj prispevala vseh 28 točk
Robert Griffin III
je vrgel štiri podaje za zadetek, s čimer je postal prvi novinec, ki mu je to uspelo na dveh zaporednih tekmah. RGIII je trikrat udaril v drugi četrtini (ko je v končno cono poslal dve bombi, dolgi 68 in 59 jardov), s čimer so Redskinsi prvič po 13 letih v eni četrtini dosegli 28 točk (četrti zadetek je v tem delu igre po tleh prispeval še en novinec Alfred Morris).

Redskinsi prvič slavili na zahvalni dan
Dallas se je kljub velikemu zaostanku ob polčasu (28:3) osem minut pred koncem po drugi ujeti podaji za zadetek Deza Bryanta približal na 35:28, a je RGIII nato mirno skreiral napad, v katerem je porabil veliko časa, končal pa se je s prostim strelom Kaia Forbatha. Washington je tako v sedmem poskusu končno premagal Dallas na zahvalni dan.

Houston prvi z desetimi zmagami
Drugi tradicionalni gostitelj na ta praznik je Detroit, ki pa je prav tako ostal praznik rok, Lionsi so namreč doma v podaljšku klonili pred Houstonom s 34:31. Texansi tako z razmerjem zmag 10-1 ostajajo na vrhu Konference AFC. Houston je zadnji touchdown v rednem delu tekme dosegel 1:55 pred koncem, ko je v končno cono stekel Arian Foster.

Po prostem strelu žoga zadela vratnico
Podaljšek je imel izjemno napet in poln preobratov, oba podajalca sta namreč vrgla po eno prestreženo podajo, obe ekipi pa sta zgrešili prosti strel, s katerim bi si zagotovili zmago. Najprej je Shayne Graham zgrešil prosti strel, dolg 51 jardov. Priložnost za zmago je nato dobil Detroit, Jason Hanson je izvajal prosti strel (47 jardov), a se je žoga od vratnice odbila v polje. Slabi dve minuti pred koncem je bil nato Graham natančen z 32 jardov.

Pet zaporednih zadetkov New Englanda
Tudi na večerni tekmi je domača ekipa ostala brez zmage, le da v tem primeru ni imela nobenih možnosti. NY Jetsi so namreč proti divizijskemu tekmecu New Englandu izgubili kar z 49:19. V prvi četrtini nobena ekipa ni dosegla niti točke, v naslednjih 15 minutah pa je sledila eksplozija Patriotov, ki so nanizali pet zaporednih touchdownov (35 točk). Ladja se je potopila sredi te četrtine, ko so Patsi v 52 sekundah dosegli 21 točk, pri tem so dve izgubljeni žogi gostiteljev pretvorili v zadetek. Tom Brady je vrgel tri podaje za zadetek, enega pa je sam prispeval po tleh.

Vrnitev Aarona Hernandeza
Pred dobrim mesecem sta bili ekipi izenačeni na 3-3, zdaj pa je New England nanizal pet zaporednih zmag. Samo na zadnjih 4 tekmah je dosegel 190 točk, več so jih v enakem razponu dosegli le Los Angeles Ramsi (208 točk leta 1950). Patsi so igrali brez poškodovanega Roba Gronkowskega, zato pa se je vrnil drugi robni napadalec Aaron Hernandez, ki je ujel dve podaji za 36 jardov.