Na derbiju obramb med Chicagom in Houstonom sta oba napada po zraku skupaj zbrala le 222 jardov, kar je najmanj na eni tekmi v tej sezoni. Foto: Reuters
Tony Gonzalez
Tony Gonzalez ima zdaj 101 ujeto podajo za TD. Več jih imajo le Jerry Rice (197), Randy Moss (155), Terrell Owens (153), Cris Carter (130) in Marvin Harrison (128). Foto: Reuters
Marshawn Lynch
Še slabše se piše drugi ekipi iz New Yorka, Jetsi so klonili na gostovanju pri Seattlu z 28:7. Za edine točke je poskrbela obramba. Podajalec Mark Sanchez je na svoj 26. rojstni dan zmogel le 126 jardov. Na drugi strani je Russell Wilson podal za dva zadetka, enega pa je po tleh pridelal Marshawn Lynch (skupaj 124 jardov). Foto: Reuters
Cam Newton in Peyton Manning
Denver galopira proti zmagi v diviziji, Broncosi so na gostovanju brez težav premagali Carolino, ki na celi tekmi ni bila uspešna na nobenem od 12 tretjih poskusov. Peyton Manning je podal en TD, zdaj jih ima 420, s čimer se je na drugem mestu izenačil z Danom Marinom. Več jih ima le Brett Favre (508). Z Marinom se je izenačil tudi po številu zmag (147). Več jih imata le Favre (186) in John Elway (148). Foto: Reuters

To je bila klasika za ljubitelje obrambe, vsaka je namreč nasprotnemu podajalcu prestregla po dve podaji. Za edini zadetek je podal gostujoči Matt Schaub, ki je ob koncu druge četrtine v končni coni našel Ariana Fosterja za vodstvo z 10:3.

Trije podajalci, a nihče ni presegel 100 jardov
Domači podajalec Jay Cutler je zmogel le 40 jardov, zaradi poškodbe ob koncu polčasa se nato več ni vrnil na igrišče. V drugem polčasu ga je zamenjal Jason Campbell, ki je zbral 94 jardov. Stotice ni presegel niti Schaub (95 jardov), čeprav je igral celo tekmo.

Prvi poraz v sezoni za Atlanto
V Ligi NFL ni več neporaženih ekip, po osmih zmagah je izgubila še Atlanta, ki je klonila na gostovanju pri New Orleansu (31:27). Pri poražencih je Tony Gonzalez ujel dve podaji za zadetek, s čimer je postal osmi lovilec v zgodovini z vsaj 100 ujetimi podajami za TD. Falconsi so imeli dve minuti pred koncem vsega jard pred končno cono tri poskuse za zadetek, a je domača obramba vzdržala. Drew Brees (298 jardov) je vrgel tri podaje za zadetek, dve je ujel Jimmy Graham (146 jardov).

Giantsi so v novembru slabi ...
V težave počasi bredejo prvaki, NY Giantsi so namreč klonili drugi teden zapored, tokrat so bili brezzobi na gostovanju pri Cincinnatiju (31:13). Domači podajalec Andy Dalton je prvič v karieri vrgel štiri podaje za zadetek. Na drugi strani je Eli Manning ostal brez zadetka, vrgel pa je dve prestreženi podaji. Odkar je Tom Coughlin leta 2004 postal trener Giantsov, so ti v novembra res slabi, saj dobijo le 38 odstotkov vseh tekem, v preostalih mesecih pa 64 odstotkov!

... kar pa ne velja za Roma
November pa je mesec Tonyja Roma, podajalca divizijskega tekmeca Dallasa. Ta je na gostovanju zmagal pri Philadelphii z 38:23, s čimer ima Romo v predzadnjem mesecu leta razmerje zmag kar 20-3. Eaglesi so še pred koncem tretje četrtine vodili s 17:10, a so Kavboji nato nanizali 21 točk (med drugim so v 14 točk pretvorili vračanje punta in prestreženo podajo). Pri gostiteljih se je v prvem polčasu poškodoval Michael Vick in se več ni vrnil na igrišče. Dallas je po slabi formi Giantsov tako ujel priključek v lovu na zmago v diviziji.

Prva neodločena tekma po štirih letih
Po štirih letih se je v Ligi NFL tekma spet končala brez zmagovalca. V divizijskem obračunu sta se San Francisco in St. Louis razšla z izidom 24:24. V podaljšku je David Akers za domače zgrešil razmeroma enostavni prosti strel (41 jardov), priložnost za zmago so imeli tudi Ramsi, Greg Zuerlein je v prvem poskusu zadel prosti strel, dolg 53 jardov, a je moral zaradi kazni strel ponoviti s še pet jardov daljše razdalje, a takrat ni bil več uspešen.

Peterson spet divje nabiral jarde
Baltimore je pomendral Oakland s 55:20 in dosegel klubski rekord po številu doseženih točk, domači podajalec Joe Flacco je s 314 jardi postavil osebni rekord. Minnesota je bila boljša od Detroita (34:24), motor zmage je bil Adrian Peterson, ki je po tleh pridelal 171 jardov (med drugim tudi 61 jardov dolg tek za zadetek in vodstvo z 31:17).