Mahomes je s podajami zbral najmanj jardov v svoji karieri, a vseeno Chiefse popeljal do zelo pomembne zmage. Vse ekipe v diviziji AFC zahod so znotraj razlike enega samega poraza! Foto: Reuters

Kansas se že vse leto muči predvsem z igro v napadu, na drugi strani igra Green Bay letos zelo dobro, saj je izgubil le enkrat, a sredi tedna ostal brez prvega zvezdnika Aarona Rodgersa, ki je bil pozitiven na okužbo z novim koronavirusom.

Najmanj jardov Mahomsa
Gostiteljem je za zmago zadoščal en sam zadetek Patricka Mahomsa, ki je sicer zbral 166 jardov (najmanj v Ligi NFL, ko igra od začetka tekme). Svoje je naredila obramba, ki je dovolj pritiskala na nadomestnega podajalca Packersov Jordana Lova.

Denver po upokojitvi Peytona Manninga še ni našel dolgoročne rešitve za mesto podajalca. Teddy Bridgewater je po Manningovi upokojitvi februarja 2016 že 11. podajalec, ki je začel tekmo. Foto: Reuters

Nemoč Dallasa po šestih zmagah
Denver je v gosteh presenetljivo premagal Dallas s 30:16 in s tem prekinil niz šestih zmag Kavbojev. Tekma je bila še bolj enostranska, kot kaže končni izid, saj so Broncosi sredi zadnje četrtine vodili že s 30:0, na koncu je Dak Prescott z dvema hitrima zadetkoma zgolj lepotno popravil končni izid. Gostje so bili precej boljši predvsem v teku (v jardih 190:78).

Dvobojev Joshev Allenov
Za še večje presenečenje je poskrbel Jacksonville, ki je premagal Buffalo z 9:6, to je bil obračun dveh Joshev Allenov, kjer je tisti iz Jacksonvilla tokrat igral precej bolje od slovitejšega podajalca Buffala. Domači igralec je namreč prestregel podajo, podrl svojega soimenjaka in rešil izgubljeno žogo.

Jeklarji skoraj zapravili lepo prednost
V ponedeljkovi tekmi je Pittsburgh premagal Chicago z 29:27. Jeklarji so vodili praktično celo tekmo, a so na koncu trepetali za zmago. Po dveh zadetkih je bilo 14:0, enaka razlika je bila ob polčasu (20:6). V drugem polčasu pa se je slika obrnika, gostitelji niso več dosegli zadetka, Chicago kar tri, Bearsi so po ujeti podaji Darnella Mooneyja 1:46 pred koncem povedli s 27:26. Da pa je zmaga ostala doma, je poskrbel Chris Boswell, ki je 26 sekund pred koncem zadel prosti strel, dolg 40 jardov.