Dustin Hopkins je ob koncu tekme ostal miren. Foto: Reuters

Dolgo sicer ni kazalo na tak razplet, saj je Baltimore vodil praktično vso tekmo, po prvi četrtini je bilo tako 17:3, deset minut pred koncem pa 31:17. V drugem polčasu se je razigral gostujoči podajalec Deshaun Watson, ki je zaključil vseh 14 podaj v tem delu tekme (skupaj 20/34, 213 jardov, zadetek in prestrežena podaja).

Hopkins zadel ob izteku časa
Najprej je podal Elijahu Mooru za znižanje na 31:24, le pol minute pozneje je Greg Newsome prestregel podajo Lamarju Jacksonu, pretekel 34 jardov in dosegel nov zadetek. A ker je Dustin Hopkins zgrešil strel za dodatno točko, so Ravensi ostali v vodstvu z 31:30. Baltimoru v naslednjem napadu ni uspelo preko polovice igrišča, tako so morali predati žogo, Clevelandu je ostalo pet minut in Hopkins je ob izteku časa zadel prosti strel, dolg 40 jardov.

V Houstonu blesti novinec C. J. Stroud. Mladi podajalec je razlog za zelo dobre nastope Texansov. Foto: Reuters

Pittsburgh je ugnal Green Bay s 23:19, Cincinnati pa je doma presenetljivo klonil proti Houstonu s 27:30 (odločilne točke s prostim strelom so bile prav tako dosežene ob izteku časa). Baltimore (7 zmag in 3 porazi) še vedno vodi, a ima za sabo gnečo, saj sledijo Pisttsburgh (6-3), Cleveland (6-3) in Cincinnati (6-4).

Tesna zmaga Detroita
Gledalci v Los Angelesu so videli pravo strelsko poslastico, kjer je letos zelo dobri Detroit premagal Chargerse z 41:38. Lionsi so vodili večji del tekme, gostitelji so jih po zaslugi Justina Herberta (27/40, 323 jardov, štirje zadetki) ves čas lovili. Keenan Allen je tako tri minute pred koncem izenačil na 38. Detroit je imel dovolj časa, da je strelca Rileyja Pattersona pripeljal v ugoden položaj, tako je ob izteku igralnega časa zadel strel z 41 jardov.

Ta dramatični zaključek tekme − uspešen prosti strel ob izteku časa − so gledalci videli še v Seattlu (ki je ugnal Washington z 29:26) in Glendalu, kjer je Arizona premagala Atlanto s 25:23. Skupaj je bilo na tak način končanih kar pet tekem, kar je največ v zgodovini Lige NFL v enem dnevu, prejšnji rekord je znašal tri tekme.

Sean Payton je 15 let delal kot trener New Orleansa, s katerim je 2009 tudi osvojil naslov prvaka. Lani je bil brez dela, letos pa prevzel Denver, sadovi dela se počasi že poznajo. Foto: Reuters

Denver igra vse bolje
Ta trend se je nadaljeval tudi na ponedeljkovi tekmi, ko je Denver v gosteh nepričakovano premagal Buffalo s 24:22. Prosti strel ob izteku časa je namreč zadel Will Lutz. Ta je imel dokaj neprepričljivo tekmo, saj je med drugim zgrešil strel za dodatno točko, sprva je bil neuspešen tudi pri odločilnem strelu, a je dobil novo priložnost, ker je bilo na igrišču 12 igralcev Buffala. Denver je sezono začel zelo slabo, na prvih petih tekmah je prejel kar 181 točk, na zadnjih štirih pa le še 67. Broncosi so dobili tri zaporedne tekme, med drugim so presenetili tudi prvake iz Kansasa. "Trener Sean Payton nas uspešno uči spreminjati kulturo in dojemanje nogometa, kar se pozna pri nas igralcih. Verjamemo vase in vemo, da v nas verjamejo tudi navijači," je misli strnil podajalec Russell Wilson (24/29, 193 jardov, 2 zadetka).