CeeDeeju Lambu v zadnji akciji ni uspelo doseči zadetka. Foto: Reuters

V mestu bratske ljubezni je bilo zelo zanimivo, izid je bil večinoma izenačen, gostitelji pa so si konkretnejšo prednost nabrali v tretji četrtini, ko je Jalen Hurts (podaje 17/23, 207 jardov) podal za dva zadetka in Eaglese povedel v vodstvo z 28:17. V zadnji četrtini je Dallas zaigral vse bolje, Jalen Tolbert je dobrih šest minut pred koncem ujel podajo za zadetek, v tvegani akciji za dve točki (ki bi Dallasu omogočila lažjo pot vsaj do podaljška) pa je podajalec Dak Prescott (29/44, 374 jardov, tri podaje za zadetek) tik pred končno cono prestopil rob igrišča.

Hurts se je poškodoval (a ni jasno, kdaj)
Dallas je imel vseeno še dve priložnosti za zmagoviti napad, a je bil obakrat ustavljen tik pred končno cono. CeeDee Lamb je bil ob izteku igralnega časa ustavljen tri jarde pred končno cono, nato je izgubil še žogo. Napad Philadelphie je bil v zadnji četrtini zelo jalov, pozneje je bilo pojasnjeno, da je Hurts med tekmo utrpel poškodbo in za nekaj trenutkov tudi izgubo spomina. Philadelphia ima z 8-1 najboljše razmerje zmag in porazov v celotni ligi.

Nogometaši Kansasa. Foto: Reuters

Letos Kansas nosi predvsem obramba
Z razmerjem 7-2 ji sledi branilec naslova Kansas City, ki je tokrat ustavil potentni napad Miamija z 21:14. Šlo je sploh za prvo tekmo, ki je bila odigrana v Frankfurtu. Chiefsi so letos manj prepoznavni v napadu (tokrat so vse točke dosegli v drugi četrtini), precej trdnejša pa je obramba, ki je oba zadetka dopustila v tretji četrtini, v zadnji pa dobro omejila podajalca Tuo Tagovailoo (21/34, 193 jardov, en zadetek), da ni izsilil podaljška. Patrick Mahomes (20/30, 185 jardov) je podal za dva zadetka, odločilnega pa je dosegel obrambni igralec Bryan Cook, ki je v akciji po ukradeni žogi v nasprotno smer presprintal 59 jardov.

Izjemna tekma novinca Strouda
Houston je v obračunu srednjega razreda premagal Tampo Bay z 39:37, izjemno tekmo pa je imel domači podajalec C. J. Stroud, ki je zbral neverjetnih pet podaj za zadetek (brez prestrežene podaje), pri tem pa je zbral kar 470 jardov, kar je največ v zgodovini lige med novinci (prejšnji rekorder je bil Andrew Luck − 433 jardov). Gostitelji so odločilne točke dosegli šest sekund pred koncem tekme, ko je Stroud s 15 jardov v končno cono poslal Tanka Della.

Joshua Dobbs. Foto: Reuters

Čudežni teden Dobbsa
Minnesota je na gostovanju premagala Atlanto z 31:28, nepričakovani junak tekme pa je bil podajalec Joshua Dobbs, ki je bil še pred nekaj dnevi član Arizone. Vikingi so imeli res naporne dneve v iskanju najpomembnejšega igralca v vsaki ekipi. Prejšnji teden se je namreč poškodoval prvi podajalec Kirk Cousins, njegova prvotna zamenjava Nick Mullens je bil že nekaj časa odsoten zaradi težav s hrbtom. To je pomenilo, da je vloga podajalca pripadla Jarenu Hallu, Minnesota pa je za vsak primer iz Arizone pripeljala Dobbsa. Ta je bil prisoten le na nekaj treningih, kjer pa ni vrgel niti ene žoge, saj se je ekipa trudila, da igro čim bolj prilagodi Hallu, ki je bil popolnoma neuigran s svojimi soigralci v napadu. Ko se je na začetku tekme poškodoval še Hall, je vsa odgovornost prešla na ramena Dobbsa, ki večine soigralcev sploh ni poznal po imenu. Po skromnem začetku tekme se je ogrel in bil na koncu junak tekme – 22 sekund pred koncem je dosegel zadnje točke, žogo je po njegovi podaji ujel Brandon Powell.

Dva zadetka Ekelerja
V ponedeljkovi tekmi so LA Chargersi na gostovanju premagali NY Jetse s 27:6. Pri zmagovalcih je blestela obramba, ki je kar osemkrat na tla spravila podajalca Zacha Wilsona (33/49, 263 jardov). Najbolj učinkovit pri doseganju točk je bil tekač Austin Ekeler, ki se je dvakrat znašel v končni coni.