Nogometaši Miamija. Foto: Reuters

Absolutni rekord ima tako še vedno Washington, ki je pred več kot pol stoletja NY Giantom nasul 72 točk. Miami je imel priložnost, da podre absolutni rekord, potreboval je le tri točke. V zadnji minuti se je že preselil v območje zadnjih 30 jardov, ko bi lahko s prostim strelom spisal novo zgodovino, a se je trener Mike McDaniel raje odločil za pokleke in s tem konec tekme.

Niso lovili rekordov
"Lovljenje točk in zgodovinskih točk za vsako ceno ni tisto, za kar smo tukaj," je razložil McDaniel. Njegova ekipa ima res uravnotežen napad. Spet je blestel podajalec Tua Tagovailoa (podaje 23/26, 309 jardov in štiri podaje za zadetek), uravnotežen napad pa je dopolnil tekač De'Von Achane (203 jardi, dva zadetka). Še enkrat se je izkazalo, kako pomemben je Tyreek Hill (157 jardov), ki je nekoč navduševal v dresu Kansasa.

Joshua Dobbs. Foto: Reuters

Dobbs se je v osmi sezoni veselil prve zmage
Prvi poraz v sezoni je utrpel Dallas, ki je klonil pri Arizoni (28:16). Podajalec Joshua Dobbs je zbral 189 jardov in podajo za zadetek. Po tekmi je takoj zgrabil žogo, s katero se je igra končala, in je do konca dneva ni več izpustil, prinesel jo je tudi na novinarsko konferenco. 28-letni Dobbs igra že v svoji osmi sezoni, a veselil se je šele prve zmage na tekmi, ki jo je tudi začel.

Gay natančen od precej daleč
Presenetljivi (prvi) poraz (v sezoni) je utrpel tudi Baltimore, ki je na svojem igrišču izgubil proti zadnja leta ne preveč bleščečemu Indianapolisu, Coltsi so slavili zmago v podaljšku z 22:19, junak tekme pa je bil Matt Gay. Zadel je namreč kar pet prostih strelov, od tega so bili zadnji štirje vsi čez 50 jardov, prvi s konca uvodnega polčasa je znašal 31 jardov, vsi preostali pa so bili skoraj z iste točke (54, 53, 53 in 53 jardov).

Jordan Love. Foto: Reuters

Green Bay izbrisal -17
Preobrat tedna je uspel Green Bayu, ki je doma ugnal New Orleans z 18:17. Svetniki so vse točke dosegli v prvem polčasu in nato še pred začetkom zadnje četrtine vodili s 17:0. Najprej je upanje Sirarjem nakazal Anders Carlson (prosti strel, dolg 38 jardov), na sceno pa je nato stopil podajalec Jordan Love, ki se je najprej v končno cono prebil v vlogi tekača, slabe tri minute pred koncem pa je za izid tekme še podal Romeu Doubsu.

Philadelphia ostaja neporažena
V ponedeljek je Cincinnati ugnal LA Ramse z 19:16 in se veselil prve zmage v sezoni. Philadelphia pa je v gosteh ukanila Tampo Bay s 25:11. Gostujoči podajalec Jalen Hurts ni imel ravno najboljše tekme, saj je vrgel dve prestreženi podaji, zato pa je poskrbel za dva zadetka, enega kot podajalec, drugega pa kot tekač. Eaglesi so to sezono še neporaženi.