Veronika Macarol in Tina Mrak sta bili med tednom dva dneva celo na tretjem mestu. Foto: MMC RTV SLO

Slovenki sta bili v regati za medalje, kjer je nastopilo osem najboljših, peti, a s skupnim izkupičkom 66 točk nista izboljšali svoje uvrstitve in sta ohranili sedmo mesto, s katerim sta se uvrstili v sklepni del prvenstva. Novozelandska posadka je z 31 točkami premočno zmagala.

Drugo mesto sta osvojili Avstrijki Lara Vadlau in Jolanta Ogar (51 točk), ki sta bili v regati za odličja tretji, na tretje mesto pa sta se zadnji dan prvenstva povzpeli Kitajki Šjaoli Vang in Šufeng Hvang (58 točk).
Mrakova in Macarolova sta v konkurenci 53 ekip dva dneva zapored držali celo tretje mesto.

Pri moških je med 117 posadkami slavila avstralska posadka Mat Belcher in Will Ryan (44 točk). Najboljša Slovenca sta bila Andraž Gulič in Mitja Nevečny na 46. mestu (82 točk).