Zmagoviti zadetek je v protinapadu dosegel veteran Jaromir Jagr. Foto: Reuters

Češka je dobila prvo tretjino z zadetkom Patrika Eliaša. Slovakom je uspelo izenačiti vsega po 21 sekundah druge tretjine. Zadel je četrti strelec Lige NHL Marian Gaborik. Marian Hossa je v 38. minuti zadel vratnico, na drugi strani pa je junak olimpijskega zlata Čehov iz Nagana Jaromir Jagr v protinapadu dosegel gol za 2:1. Končni izid je le nekaj sekund do izteka druge tretjine dosegel Tomaš Plekanec, ki je plošček v slovaško mrežo pospravil po strelu Jagra.
V skupini C sta finalista zadnjih olimpijskih iger Finska in Švedska upravičili vlogi favoritov. Prvi so s 5:1 odpravili Beloruse, drugi pa z nogometnim izidom 2:0 Nemce.