Daniel Alfredsson je dvakrat ukanil Andreja Mezina. Foto: EPA
David Krejči
David Krejči je načel mrežo Latvije. Foto: Reuters
Teemu Selänne
39-letni Teemu Selänne je podal za drugi zadetek, kar je že njegova 37. točka na olimpijskih turnirjih (20 zadetkov, 17 podaj), s čimer je postal najboljši strelec v zgodovini teh turnirjev. Foto: EPA

V skupini B so Čehi ugnali Latvijo s 5:2.

Branilci naslova iz Torina, ki so v uvodnem krogu z 2:0 premagali Nemce, niso pozabili poraza v četrtfinalu olimpijskih iger leta 2002 v Salt Lake Cityju. Takrat so Belorusi senzacionalno slavili s 4:3 po srečnem golu Vladimirja Kopata tri minute pred koncem.

Švedi po hitrem vodstvu malce popustili
Daniel Sedin
je bil natančen v 7. minuti, nato pa je še Daniel Alfredsson z igralcem več povišal na 2:0. Zvezdnik Detroit Red Wingsow Johan Franzen je po pol ure še tretjič matiral vratarja Andreja Mezina in kazalo je na polom Belorusov, ki pa se niso predali. Dmitri Melešenko je z dvema zadetkoma uspel ujeti priključek. 11 sekund pred koncem je Alfredsson potrdil zmago Švedov.

"Vse ekipe na tem turnirju so dobre. Če je vratar razpoložen, je mogoče prav vse. Po drugem prejetem zadetku smo postali nervozni. Na koncu smo se vendarle rešili," je povedal švedski kapetan Nicklas Lidström.

Pričakovana zmaga Čehov
Čehi so prevzeli prvo mesto v skupini B, za katerega se bodo pomerili z Rusi v tretjem krogu. David Krejči, Tomaš Plekanec in Jaromir Jagr so že po šestih minutah poskrbeli za visoko vodstvo 3:0. Latvijcem sta Kristaps Sotnieks in Girts Ankipans vrnila upanje na morebitno presenečenje. Končni izid je 18 sekund pred koncem postavil Patrik Eliaš, ko so Latvijci zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju.