Mitja Petkovšek se s 35 leti še vedno lahko kosa s precej mlajšimi mladeniči. Foto: BoBo
Mitja Petkovšek se s 35 leti še vedno lahko kosa s precej mlajšimi mladeniči. Foto: BoBo
Edi Kolar
Edi Kolar glede prihodnosti slovenske gimnastike ni najbolj optimističen. Foto: MMC RTV SLO
Petkovšek ponosno razkazoval deveto medaljo

"Ko sem si doma ogledal posnetek finalne vaje, ki mi je prinesla bron na evropskem prvenstvu, sploh nisem mogel verjeti, kako lepo sem jo izvedel, prav občudoval sem jo. Vključno s tistim seskokom, ki me je stal zlate kolajne in s katerim nisem bil prav zadovoljen. Kljub vsemu je bila vaja fantastična in še in še jo rad gledam. Z malo drugačno sestavo sodniške komisije verjamem, da bi bila finalna vaja tudi s tem seskokom lahko dovolj za evropski naslov," je na sprejemu, za katerega sta se opravičila minister Žiga Turk in v. d. direktorja direktorata za šport Drago Balent ter poslala iskrene čestitke, uvodoma dejal slovenski junak Petkovšek.

Petkovšek upa, da bo prihodnje leto še konkurenčen
"Presrečen sem, da sem pri teh letih še vedno lahko v evropskem in s tem tudi svetovnem vrhu, saj se je gimnastika močno razvila, sam pa pri teh letih ne morem kaj dosti napredovati. Ko gledam vse te mlade fante, ki prihajajo, ne samo na bradlji, ampak tudi na drugih orodjih, se mi zdijo pravi 'supermani'. Presrečen sem, da sem še vedno tudi sam lahko zraven pri vrhu, saj je gimnastika res postala panoga za 'supermane'. Ne vem, ali je to moja zadnja kolajna ali ne. Sam upam, da bom naslednje leto še vedno dovolj konkurenčen, da se bom spet boril za eno od kolajn, a pri sebi vem, da je prišel čas za mlajše generacije," je še povedal 35-letni Petkovšek.

Kolar: Parterja ni možno trenirati
"V Montpellieru je vsa ekipa dihala kot eden in res je bilo super. Super je tudi to, da je Mitja osvojil kolajno, žal mi je, da Sašu Bertonclju ni uspelo, saj je bil prav tako eden glavnih kandidatov za kolajno in bi jo, če ne bi v kvalifikacijah naredil napake, po mojem prepričanju lahko dobil že z lažjo vajo, če bi jo izvedel tako, kot zna. Prav tako bi bil Rok Klavora zelo blizu finala, če bi naredil boljše doskoke. Treba pa je poudariti, da so slabši doskoki povezani tudi s tem, da doma zaradi poraznih razmer za vadbo nikjer nima sploh možnosti trenirati parterja," pa je nastope ocenil selektor slovenske reprezentance Edi Kolar, ki ni mogel mimo slabih pogojev za trening v Sloveniji.

Kolar: Gimnastiko lahko počasi 'zapremo'
Gimnastična zveza Slovenije je na razpisu od Fundacije za šport letos dobila le 33 odstotkov lanskega denarja: "Poleg tega pa smo, se mi zdi, edina panožna športna zveza, ki še ni dobila izplačane četrte četrtine tega denarja pod pretvezo nekakšne inšpekcije na fundaciji, o kateri tam ne vedo nič. Za nameček poleti izgubljamo tudi našo tradicionalno bazo Narodni dom v študijski telovadnici. Upam, da bomo naslednje leto še lahko tako sedeli in se družili, ker sistemsko in vse okoli gimnastike kaže na to, da jo lahko počasi 'zapremo'," ni bil nič kaj optimističen Kolar.

Petkovšek ponosno razkazoval deveto medaljo