Peter Mankoč je tokrat dobil srebrno medaljo. Foto: EPA
Slovenci iz Chartresa s tremi medaljami

20-letni Rus je imel čas 51,89, slovenski šampion, s 34 leti daleč najstarejši med vsemi finalisti, pa 52,64. Mankoču tako v Chartresu ni uspelo ubraniti lanskega naslova prvaka v disciplini, kjer je osvojil rekordnih deset naslovov prvaka, skupaj pa jih ima zdaj že 14. Na velikih tekmovanjih ima 32 medalj.

"Presrečen sem, da mi je uspel ta rezultat. Pred prvenstvom sploh nisem mislil nastopiti in nisem pričakoval, da bom tako hiter. Z zadnjo dirko na EP-ju v karieri sem več kot zadovoljen," je povedal Mankoč, za katerega je bilo to zadnje evropsko prvenstvo. Tretji je bil tako kot lani v Szczecinu Estonec Martti Aljand (brat Mankočeve partnerke) s časom 52,92.

Nejc Zupan, ki je presenetil v kvalifikacijah in z 2:07,04 postavil tudi slovenski rekord, je v finalu na 200 metrov prsno s časom 2:07,15 zasedel sedmo mesto. Najhitrejši je bi Rus Vjačeslav Sinkevič (2:04,55).

Anja Čarman je na 200 metrov hrbtno osvojila peto mesto. Z izidom 2:06,11 sta ji do medalje zmanjkali dobri dve sekundi in pol. Zlato medaljo je osvojila Ukrajinka Darina Zevina (2:01,97).

Na 100 metrov prsno (1:07,15) je bila Tjaša Vozel v finalu osma. Z evropskim rekordom 1:04,12 je zmagala Danka Rikke Möller Pedersen.

Nastja Govejšek je bila v polfinalu na 50 metrov prosto z izidom 25,23 še za 21 stotink hitrejša kot dopoldne in je popravila državni rekord. Osvojila je 15. mesto.