Lucija Polavder je na Dunaju 2010 osvojila zlato medaljo, tokrat pa je svojo vitrino obogatila s srebrom. To je že njena sedma medalja na evropskih prvenstvih. Foto: EPA
Ana Velenšek
Ana Velenšek je ponovila uspeh z lanskega prvenstva v Carigradu in osvojila bronasto medaljo. Foto: BoBo
Polavderjeva srebrna, Velenškova bronasta

Lucija Polavder se je za zlato pomerila z Jeleno Ivaščenko. Rusinja je bila z iponom boljša po minuti in pol borbe. "Nič nisem mogla proti njej, izredno je močna. To so še napake, ki jih moram popraviti do olimpijskih iger. Sicer sem zadovoljna, sploh zato, ker se za to prvenstvo nismo posebej pripravljali in ker se v današnjih borbah nisem najboljše počutila."

V polfinalu je Polavderjeva z wazarijem premagala Turkinjo Belkis Zehro Kayo, največjo tekmovalko na prvenstvu v azijskem delu Rusije.

Kot nosilka je bila "Lučka" prosta v 1. krogu, nato je z yuko premagala Nemko Franzisko Konitz, v četrtfinalu pa je z wazarijem izločila Lariso Cerić iz BiH.

Ana Velenšek je v borbi za bron premagala Nemko Claudio Malzahn. Priložnost za bron je imel tudi Matjaž Ceraj, toda po zlati točki je izgubil proti Litovcu Mariusu Paskevičiusu in končal na petem mestu v kategoriji nad 100 kilogramov. S tem je izenačil svojo najboljšo uvrstitev na EP-jih. Peti je bil že leta 2007 v Beogradu.

Dobra napoved za London
Že prej so Slovenci osvojili dve bronasti medalji: Rok Drakšič je bil tretji v kategoriji do 66 kg, Raša Sraka pa v kategoriji do 70 kg. Vrhunec letošnjih judoističnih tekmovanj bodo seveda poletne olimpijske igre v Londonu, kjer bodo Slovenci branili dve medalji iz Pekinga 2008.