Aaron Rodgers je postal šele četrti podajalec v zgodovini Lige NFL, ki je na eni tekmi s podajami zbral vsaj 330 jardov, vrgel za šest zadetkov in ni vrgel nobene prestrežene žoge. To je pred tem dvakrat uspelo Tomu Bradyju, po enkrat pa Marku Rypienu in Y. A. Tittlu. Foto: EPA
Russell Wilson
Pri Seattlu blesti mladi podajalec Russell Wilson. Postal je prvi novinec, ki je v svoji krstni sezoni v zadnjih dveh minutah na dveh tekmah vrgel TD za zmago. V zadnjih štirih sezonah je med vsemi podajalci to uspelo le Carsonu Palmerju, Kylu Ortonu (oba 2009), Drewu Breesu (2010) in Matthewu Staffordu (2011). Foto: Reuters
Chris Houston
Detroit je v podaljšku v gosteh premagal Philadelphio s 26:23. Eaglesi so še v zadnji četrtini vodili s 23:13. Domači podajalec Michael Vick je spet delal napake, tokrat je vrgel dve prestreženi podaji, eno od teh je ujel Chris Houston. Foto: Reuters

MVP lanske sezone je vrgel šest podaj za zadetek, kar je njegov osebni rekord, izenačil pa je tudi klubski rekord Matta Flynna z zadnje tekme lanske sezone. Slabše je šlo domačemu podajalcu Mattu Schaubu, ki je ostal brez podaje za zadetek, vrgel pa je dve prestreženi podaji. Za Houston je en TD dosegla posebna ekipa, ki je blokirala punt, dva pa tekač Arian Foster. Ta je imel kljub temu slab dan, saj je s 17 poskusi pridelal le 29 jardov.

Ledeni Ryan spet čaral ob koncu tekme
Neporažena tako ostaja le Atlanta, ki je po novi drami ugnala Oakland s 23:20. Domači podajalec Matt Ryan je imel tokrat slabši dan, saj je vrgel tri prestrežene podaje. Gostujoči tekač Darren McFadden je 40 sekund pred koncem izid izenačil. Ryan je imel dovolj časa za šest hitrih akcij, sekundo pred koncem pa je tekmo s prosim strelom spet odločil Matt Bryant. Tokrat je zadel s 55 jardov, kar je njegov rekord v dresu Falconsov.

Dallas ni izkoristil "onside kicka"
S prostim strelom bi v izdihljajih tekme lahko Dallas v gosteh presenetil Baltimore, a je Dan Bailey za las zgrešil prosti strel, dolg 51 jardov. Ravensi so tako slavili z 31:29. Tekma je bila izjemno dramatična, saj je postregla s številnimi zanimivimi potezami. Med drugim je domači igralec Jacoby Jones po vračanju "kickoffa" pretekel kar 108 jardov in gostitelje povedel v vodstvo s 24:13. Na drugi strani je Dez Bryant prvič v sezoni ujel podajo za TD (24:23), a je Ray Rice slabih pet minut pred koncem spet povišal na +8 (31:23). Dallasu je nato uspel napad, v katerem so uspešno premagali tudi 4. poskus za 10 jardov in pozneje spet prek Bryanta dosegli še zadetek, ni pa jim uspelo izpeljati akcije za dve točki, po kateri bi izid izenačili (Bryant ni ujel rutinske podaje). Dallas je vseeno dobil še eno priložnost, saj jim je uspel "onside kick", a je Bailey ob izteku časa zgrešil.

New England: Visoke zmage in minimalni porazi
Izjemno izenačena je divizija AFC vzhod, kjer imajo vse štiri ekipe razmerje zmag 3-3. Najbolj dramatično je bilo v Seattlu, kjer so Seahawksi premagali New England s 24:23. Patsi so še na začetku zadnje četrtine vodili s 23:10, a sta domačemu podajalcu Russellu Wilsonu uspeli dve podaji za zadetek. Patsi so vse tri tekme zmagali s skupno prednostjo 61 točk, skupna vsota porazov pa znaša štiri točke! Arizona jih je premagala za dve točki, Baltimore in Seattle pa za eno.

49ersi izgubili zlati lesk
V ponovitvi lanskega finala Konference NFC so New York Giantsi v gosteh spet premagali San Francisco, le da je bila zmaga tokrat veliko prepričljivejša - 26:3. Domači podajalec Alex Smith je vrgel tri prestrežene podaje, na drugi strani pa je Lawrence Tynes zadel štiri proste strele.