Jay Feely (Arizona) je po zadetem prostem strelu poletel v zrak. Foto: Reuters
DeSean Jackson
DeSean Jackson je dosegel edini zadetek za Philadelphio, po katerem je gostitelje povedel v vodstvo s 7:0. Eagelsi so do konca točke dosegali le še s prostimi streli Alexa Heneryja (20 jardov, 48, 35 in 26). Foto: Reuters
Stevan Ridley
Igra New Englanda je zadnje desetletje temeljila na igri po zraku, letos pa vse bolj tudi po tleh. Tokrat so v tej prvini povsem dominirali (247:98), kar dva njihova tekača pa sta premagala mejo 100 jardov - Stevan Ridley (2 zadetka in 106 jardov) ter Brandon Bolden (1 zadetek in 137 jardov). Foto: Reuters
Tim Tebow in Mark Sanchez
Čeprav je Mark Sanchez odigral eno najslabših tekem v karieri, Tim Tebow več kot za 1 podajo ni dobil priložnosti. Foto: Reuters

Arizona je presenetljivo ena izmed treh ekip, ki je dobila vse štiri tekme. Cardinalsi so tokrat v podaljšku strli odpor Miamija s 24:21. Jay Feely je v 8. minuti dodatka zadel prosti strel, dolg 46 jardov. Gostitelji so se v podaljšek rešili 22 sekund pred koncem rednega dela, ko je Kevin Kolb s 15 jardov v končni coni našel Andreja Robertsa. Arizona je doma dobila osmo zaporedno tekmo, od tega je morala kar na petih igrati podaljšek.

Falconsi z eno podajo pridobili 59 jardov
Brez poraza je tudi Atlanta, ki je s 30:28 ugnala Carolino. Falconsi so pri izidu 27:28 vsega 59 sekund pred koncem napad začeli na lastnem enem jardu. Domači podajalec Matt Ryan je že s prvim metom našel Roddya Whita, ki je pridobil kar 59 jardov, pet sekund pred koncem tekme pa je Matt Bryant zadel prosti strel, dolg 40 jardov.

Hartley prvič da, v ponovitvi pač ne
V dvoboju prvakov iz sezon 2009 in 2010 je Green Bay ugnal New Orleans z 28:27. Domači podajalec Aaron Rodgers je vrgel kar štiri podaje za zadetek, zadnjo sedem minut pred koncem, ko je izid tekme postavil Jordy Nelson. Slabe tri minute pred koncem je Garrett Hartley zadel 43 jardov dolg strel, po katerem bi Saintsi prišli v vodstvo, a so sodniki točke zaradi prekrška razveljavili. Hartley je v nadaljevanju akcije poskušal še z 48 jardov, a je zgrešil cilj. Saintsi tako ostajajo brez zmage in jih čaka trnova pot do končnice.

Tynes zgrešil 54 jardov dolg strel
V vedno vročem derbiju divizije NFC vzhod je Philadelphia ugnala New York Giantse z 19:17. Za gostitelje je slabi dve minuti pred koncem prosti strel zadel Alex Henerey (26 jardov), na drugi strani pa je 10 sekund pred koncem strel za zmago Giantsov s 54 jardov zgrešil Lawrence Tynes.

Patsi v 20 minutah dosegli 6 TD-jev
S prostimi streli so imeli letos nemalo težav pri New Englandu, ki so na ta način izgubili obe tekmi. Ko so tokrat na gostovanju pri divizijskem tekmecu Buffalu na začetku drugega polčasa zaostajali z 21:7, je morda kdo pomislil, da je obdobja Patsov okrog podajalca Toma Bradyja konec. A dvomljivci so se zmotili - Patrioti so namreč v slabih 20 minutah dosegli kar šest zadetkov. Tom Brady je vrgel za tri zadetke in zbral 340 jardov. Domači podajalec Ryan Fitzpatrick je zbral še več zadetkov (4) in jardov (350), a je vrgel tudi štiri prestrežene podaje. S tem je postal šele četrti podajalec v Ligi NFL, ki je na eni tekmi vrgel po štiri TD-je in prestrežene podaje. To je lani "uspelo" tudi Bradyju in to ravno proti Buffalu.

Jetsi ostali brez goriva
San Francisco je na gostovanju razbil NY Jetse s 34:0. 49-ersi so dominirali po tleh, kjer so zbrali natanko 200 jardov več (245:45). Na ta način so dosegli kar tri zadetke (enega tudi rezervni podajalec Colin Kaepernick). Zmaga bi lahko bila še višja, saj Kaepernick ob koncu tekme ni želel doseči zadetka, saj je raje vrgel pred končno cono, s čimer je "pokuril" igralni čas, David Akers pa je zgrešil še dva prosta strela. Jetsi so bili naravnost obupni - podajalec Mark Sanchez je zbral le 103 jarde (13/29), vrgel eno prestreženo podajo, trikrat pa je bil podrt. Za nameček pa se je poškodoval še Santonio Holmes. Na začetku zadnje četrtine je ob poškodbi izgubil posest nad žogo, ta je pristala v rokah Carlosa Rogersa, ki je pretekel 51 jardov in San Francisco popeljal v neulovljivo prednost 24:0.