Marshawnu Lynchu je šele drugič v karieri uspelo doseči zadetek tako po zraku kot po tleh. Obakrat mu je to uspelo ravno proti San Franciscu. Foto: Reuters
Peyton Manning
Peyton Manning je postal šele tretji podajalec v zgodovini Lige NFL, ki je presegel mejo 60.000 jardov. 37-letni Neworleanščan ima zdaj na svojem spisku 60.256 jardov. Pred njim sta le Brett Favre (71.838) in Dan Marino (61.361). Manning je za to mejo potreboval 226 tekem, Marino 236, Favre pa 250. Foto: EPA
Garrett Hartley
Tesne zmage se je veselil tudi New Orleans, ki je v gosteh premagal divizijskega tekmeca Tampo Bay s 16:14. Odločilne tri točke je ob izteku igralnega časa s prostim strelom, dolgim 27 jardov, prispeval Garrett Hartley. Foto: EPA

V prvem polčasu sta kraljevali obe obrambi, saj so gostitelji vodili le s 5:0. V nadaljevanju je eksplodiral tekač Marshawn Lynch, ki je dosegel vse tri zadetke za Seattle (dva po tleh in enega po zraku). Lynch je skupno pridelal 135 jardov.

Sherman odrezal Boldina
Na drugi strani je zatajil tek San Francisca, ki je skupno osvojil le 100 jardov, od tega jih je kar 87 prispeval podajalec Colin Kaepernick. Ta tokrat po zraku ni imel svojega dneva, saj je uspešno končal manj kot polovico svojih podaj (13/28), zbral je le 127 jardov in kar tri prestrežene podaje. Anquan Boldin, ki je na prvi tekmi z ujetimi podajami zbral več kot 200 jardov, je tokrat ujel eno samo za 7 jardov. V obrambi ga je popolnoma zaustavil Richard Sherman.

Merilne naprave izmerile 136,6 decibela
Seattle je lani dobil vseh osem tekem na svojem stadionu, ki je znan po izjemno glasnih navijačih. Ti so sredi tretje četrtine porušili rekord v jakosti navijanja. Merilne naprave so namreč namerile 136,6 decibela. Prejšnji rekord so pred dvema letoma postavili turški navijači na nogometni tekmi med Galatasarayem in Fenerbahčejem (131,8 decibela).

Bratski obračun še tretjič Peytonu
Tudi drugi težko pričakovani obračun se je končal povsem enostransko - Denver je v gosteh premagal NY Giantse z 41:23. Šele tretjič v karieri sta med seboj igrala brata Manning, in še tretjič je bil uspešnejši starejši brat Peyton Manning. Ta sicer ni imel tako eksplozivnega večera kot na uvodu sezone (ko je proti Baltimoru vrgel kar za 7 zadetkov), a je v statistiko vpisal novih 307 jardov in 2 podaji za zadetek.

Moreno pridelal dva 'touchdowna'
Podobno kot proti Baltimoru je Denver odigral povprečen prvi polčas, nato pa v petih minutah nanizal tri zaporedne zadetke in si zagotovil neulovljivo prednost 38:16. Broncosi so zelo dobro igrali v obrambi, v napadu pa se je odprlo tudi pri teku - Knowshon Moreno je tako nabral 93 jardov in dva precej dolga teka za zadetek (20 in 25 jardov). Pri Giantsih je Eli Manning (28/49, 362 jardov) vrgel kar štiri prestrežene podaje.

Kaj nas je še naučil 2. teden?
- RG3 po operaciji kolena še ni v vrhunski formi. Washington je pri Green Bayju izgubil z 38:20. Sredi tretje četrtine je bilo že 31:0. Domači podajalec Aaron Rodgers je s 480 jardi izenačil klubski rekord Matta Flynna. James Starks je po tleh pridelal 132 jardov in s tem končal niz 44 tekem, v katerih noben igralec Green Baya s tekom ni dosegel meje 100 jardov.
- Tudi San Diego zna igrati hitro. Philadelphia je sezono začela z željo po hitri igri. Kot kaže, pa hitro in uspešno znajo igrati tudi pri San Diegu, ki je v gosteh slavil s 33:30. Michael Vick je pri gostiteljih s podajami zbral 428 jardov, na drugi strani pa Philip Rivers 419.

- Buffalo ima obetavnega novinca podajalca. Billsi so pred svojimi gledalci po pravi drami s 24:23 ugnali Carolino. Podajalec EJ Manuel je imel le minuto in 38 sekund časa za zadnji napad, dve sekundi pred koncem je v končni coni našel Stevieja Johnsona. Panterji so pod vodstvom Rona Rivere izjemno slabi v tekmah, ki se končajo z razliko 7 točk ali manj. Na 16. tovrstni tekmi so namreč izgubili še 14.

Lestvice, Konferenca AFC

Vzhod: New England, Miami (2-0), Buffalo, NY Jets (1-1).
Sever: Baltimore (1-1), Cincinnati, Pittsburgh (0-1), Cleveland (0-2).
Jug: Houston (2-0), Tennessee, Indianapolis (1-1), Jacksonville (0-2).
Zahod: Denver, Kansas City (2-0), Oakland, San Diego (1-1).

Konferenca NFC

Vzhod: Dallas, Philadelphia (1-1), Washington, NY Giants (0-2).
Sever: Chicago (2-0), Detroit, Green Bay (1-1), Minnesota (0-2).
Jug: New Orleans (2-0), Atlanta (1-1), Tampa Bay, Carolina (0-2).
Zahod: Seattle (2-0), St. Louis, Arizona, San Francisco (1-1).
V končnico se uvrstijo zmagovalci vseh divizij ter še po dve preostali najboljši ekipi iz vsake konference.