Slovenci so tokrat brez težav vknjižili prvi točki. Tokić je dvoboj sicer začel nervozno, na začetku prvega niza je zaostajal z 1:5, nato ujel priključek, toda niz vseeno izgubil. V nadaljevanju je bil boljši tekmec in je brez težav prišel do zmage. Foto: www.alesfevzer.com
Jorgić je zgubil prvi niz, tudi zaradi smole v podaljšku, a je to pozitivno vplivalo nanj, saj je v nadaljevanju navdušil, spravil gledalce na noge, z zmago pa povsem približal svojo ekipo uspehu. Podvig mu je uspel v tretjem nizu, ko je že zaostajal s 6:10, a nato dobil šest zaporednih točk. Foto: www.alesfevzer.com

Fanta sta skromna, morala bi se nekoliko bolj zavedati svoje kakovosti. Romuni bodo trd oreh, a verjamem, da smo boljši. Tako kot sem govoril, da bomo Belgijo premagali, čeprav so oni 14. reprezentanca sveta in ne glede na to, da imam jaz težave z igranjem doma. Tokrat jih na srečo nisem imel, dosegel sem prvo zmago, kar mi pred letom in pol v Novi Gorici ni uspelo. Za Darka in Denija pa sem prepričan, da bosta opravila svoje delo in nas pripeljala do zmage. Boljša sta od vseh Belgijcev, tudi Nuytincka, ki je sicer na lestvici precej višje.

Bojan Tokić

Slovenci so tokrat brez težav vknjižili prvi točki. Tokić je dvoboj sicer začel nervozno, na začetku prvega niza je zaostajal z 1:5, nato sicer ujel priključek, toda niz vseeno izgubil. V nadaljevanju pa je bil boljši tekmec in je brez težav prišel do zmage.
To je sprostilo tudi druga dva reprezentanta. Jorgić, ki je Cedrica Nuytincka, 45. igralca sveta, premagal že pred letom in pol v Novi Gorici, je sicer prav tako kot Tokić izgubil prvi niz, tudi zaradi smole v njegovem podaljšku, a je to pozitivno delovalo nanj, saj je v nadaljevanju navdušil, spravil gledalce na noge, z zmago pa povsem približal svojo ekipo uspehu. Podvig mu je uspel v tretjem nizu, ko je že zaostajal s 6:10, a nato dobil šest zaporednih točk. Delo soigralcev je nato dokončal Kožul, ki ima nekaj težav s poškodbo roke, toda to se v njegovi igri ni opazilo.

"Videti je bilo gladko, a ni bilo. Vsi smo v določenih trenutkih viseli, a smo se z bojem in pomočjo gledalcev izvlekli. Oni so iskali postavo, s katero bi nas lahko premagali, a tudi določene spremembe jim niso pomagale, mi smo bili pripravljeni na vse. Zagotovo je bil odločilen prvi dvoboj, po Tokićevi zmagi je bilo tudi nam z Denijem lažje. Bojan naju je kot pravi kapetan potegnil naprej," je bil zadovoljen Jorgić, ki pa ne glede na vse meni, da Slovenija ni favorit v skupini: "Zame so prvi favoriti Romuni."

Naslednjo tekmo kvalifikacij bodo Slovenci odigrali 27. marca, ko bodo gostovali v Romuniji. Prvo mesto v skupini, v kateri so tri reprezentance, neposredno vodi v elitno skupino evropskega prvenstva, drugo mesto pa zagotavlja dodatne kvalifikacije.

Poraz Slovenk proti Poljakinjam
Slovenska ženska reprezentanca pa je izgubila prvo tekmo v kvalifikacijah za uvrstitev na EP 2019. Od Slovenk so bile v Gdansku boljše Poljakinje s 3:0. V Gdansku so proti Poljski igrale Alex Galič, Manca Fajmut in Ana Tofant.

Fajmutova je igrala prva, proti Qian Li pa ni imela pravih možnosti, izgubila je s 7:11, 2:11 in 3:11. Galičeva je bolj namučila Natalijo Partyko. Poljakinja je prvi niz dobila s 14:12, drugi je pripadel Slovenki z 11:9, naslednja dva pa je dobila Partyka, oba z 11:6. Tofantova je morala priznati premoč Katarzyni Grzybowski s 4:11, 8:11 in 5:11.

Slovenija bo v drugem krogu igrala doma proti Ukrajini, tekma bo 22. maja.