Ukrajinci so izkoristili pet osebnih napak enega najboljših gluhih košarkarjev na svetu, Mihe Zupana. Foto: MMC RTV SLO
Ukrajina preprečila boj za medalje

Če je Slovenija Ukrajini na evropskem prvenstvu v Konyi prekrižala načrte za uvrstitev med najboljše reprezentance stare celine, je bila tokrat boljša Ukrajina. Slovenija je sicer na začetku srečanja povedla, vendar je nato ukrajinska reprezentanca ves čas srečanja narekovala ritem igre. Ukrajina je prvo četrtino sklenila s tremi točkami prednosti (12:15), do polčasa je svoje vodstvo povišala na 33:27.

Slovenija se je v zadnji četrtini vrnila v igro in pet minut pred koncem srečanja povedla za tri točke. Ukrajina je rezultat hitro izenačila. Miha Zupan je tri minute pred koncem dobil peto osebno napako, kar so Ukrajinci izkoristili v svojo korist.

Pri Sloveniji je bil najbolj razpoložen Zupan, ki je dosegel dvojni dvojček (27 točk in 17 skokov), kar je uspelo tudi Saši Lukiću s 16 točkami in 10 skoki. Slovence čaka boj za razvrstitev od petega do osmega mesta. Najprej se bodo pomerili z Rusijo, s katero so že izgubili (65:68).