Edi Kokšarov in Mirsad Terzić sta bila s po 7 goli najboljša strelca pivovarjev. Foto: MMC RTV SLO
Gorazd Škof
Gorazd Škof je zaradi poškodbe na ogrevanju večino tekme presedel na klopi. V igro je vstopil v zadnjih 15 minutah in z nekaj obrambami prispeval pomemben delež k remiju. Foto: EPA
Za slovo od Evrope remi Celjanov

Potem ko je Renato Sulić manj kot pol minute pred koncem izenačil, so imeli Danci napad za zmago, vendar jim domači niso dovolili streljati. Gudme je v 19. minuti povedel s 4 goli, Celjanom pa je nato do polčasa uspelo preobrniti izid (18:17).

Tudi v 2. polčasu lov za gosti
Enaka zgodba se je ponovila v nadaljevanju. Po 22:26 (44.) je Slavko Ivezič z minuto odmora predramil svoje varovance, ki so prek Mirsada Terzića ujeli Gudme (48.). Danci so pred zadnjimi tremi minutami znova ušli na dva gola razlike in kazalo je, da je 5. poraz neizbežen. Celje je nato odgovorilo s še agresivnejšo obrambo, Edvard Kokšarov in Renato Sulić pa sta poskrbela za delitev točk.

Slavko Ivezič: "Od našega zvestega občinstva, ki nas spremlja v dobrih in slabih časih, smo se želeli posloviti na dostojen način. Naša predstava ni bila na najvišji ravni, skozi celotno tekmo smo lovili Dance, tako da smo z osvojeno točko lahko zadovoljni."

David Špiler: "To je bila ena mojih najslabših tekem v celjskem dresu, ki jo želim pozabiti. Naporne mednarodne tekme so končane, kljub slabi pripravljenosti pa bomo skušali narediti vse, da do konca sezone osvojimo tako naslov državnega kot pokalnega zmagovalca."

V polfinale Lige prvakov so se poleg Barcelone uvrstili še Kiel, Ciudad Real in Hamburg. Žreb bo v torek na Dunaju.