Dragan Gajič je s sedmimi goli blestel proti Hrpeljcem. Foto: RTV SLO
Momir Ilić
Momir Ilić je na finalnem turnirju v Celju dosegel kar 22 zadetkov. Foto: RTV SLO

Celje je v tekmi nepopustljivih in agresivnih obramb v 17. minuti povedlo za pet zadetkov, a so Hrpeljci do odmora znižali na dva gola zaostanka (14:12). V drugem delu so Štajerci po treh zaporednih golih najboljšega strelca Dragana Gajiča znova ušli, toda lanski zmagovalci niso popustili in so se v 44. minuti pri-
bližali na gol (18:17).

Celjani so šele po nekaj zaporednih obrambah Lorgerja uspeli povesti za štiri (23:19) gole in prednost kljub poskusom Primorcev uspeli zadržati. To je že njihov 13. pokalni naslov.

Velenjčani tretje mesto osvojili v 2. polčasu
V tekmi za tretje mesto je proti Cimosu z 31:28 slavilo Gorenje. Koprčani so vodili ves prvi polčas in na odmor odšli z dvema goloma prednosti. Velenjčani so po prihodu iz slačilnic uspeli najprej izenačiti in v 39. minuti prvič povedli z 19:18. Nato so prednost še povišali, tako da njihova zmaga v zadnjih dvajsetih minutah ni bila več pod vprašajem.