Gold Club in Celje Pivovarna Laško
Bo Gold Clubu uspelo ubraniti pokal? Foto: RTV SLO

Velenjčani so prvi polčas dobili kar z 21:17, v nadaljevanju pa so gostitelji zaključnega turnirja zaigrali bolje v obrambi. Razigral se je predvsem vratar Gregor Lorger, ki je v uvodnih 30 minutah skupaj s soimenjakom Čudičem zbral le eno obrambo.

V 38. minuti so Celjani izenačili na 22:22, nato prvič po vodstvu z 2:1 povedli s 27:26, v 58. minuti pa ušli na dva zadetka prednosti (33:31). Gorenje je še enkrat ujelo varovance Mira Požuna, podaljška pa mu 12 sekund pred koncem prek Kavaša ni uspelo izsiliti.

Pri pivovarjih sta Edvard Kokšarov in Uroš Zorman dosegla po sedem zadetkov, Jure Natek šest, mož preobrata Miladin Kozlina pa pet. Za goste je v precej praznem Zlatorogu pred približno dva tisoč gledalci Momir Ilić zabil deset golov.

Koprčanom skoraj uspel čudežni preobrat
Tudi drugo srečanje je bilo zelo razburljivo. Gold Club je proti Cimosu v 40. minuti vodil že z 29:17, a so se Koprčani ob koncu približali na 35:34. Končni izid 36:34 je postavil Zoran Jovičič s sedemmetrovke.

Finale bo tako ponovitev lanskega, v katerem je Gold Club pred domačimi gledalci presenetljivo premagal Celjane.