Edo Kokšarov
Edo Kokšarov je moral predčasno pod prho. Foto: RTV SLO
Kasim Kamenica
Kasima Kamenico čaka še dodatno delo za stalnost celjskih predstav. Foto: RTV SLO

Pričakovati je bilo, da bodo imeli Celjani na gostovanju v Reykjaviku veliko lažje delo. Sicer so slovenski prvaki vodili skozi vso tekmo, vendar si niso mogli priigrati občutnejše prednosti. Ob polčasu je bilo +4 za nekdanje evropske prvake (16:12).

V drugem delu so gostitelji vsilili hitro igro s številnimi streli, v kateri je blestel Johann Einarsson, ki je dosegel kar 14 zadetkov. Na drugi strani mu je odgovarjal Sergej Harbok z 11 goli. Izkazala sta se tudi oba čuvaja mreže, tako Gorazd Škof kot Gustafsson sta ubranila številne strele na svoja vrata.

Izključitev kapetana
Nenavadno medlo igro pivovarjev je ob koncu srečanja še potrdila izključitev kapetana Eda Kokšarova, potem ko se je zapletel v obračun z domačimi igralci.

"Igrali smo preveč nervozno. V drugem polčasu smo se prepočasi vračali v obrambo, zato smo prejeli nekaj hitrih golov in domačini so se nekajkrat nevarno približali. Na koncu smo vendarle rutinirano prišli do zmage, ki nas ohranja v boju za prvo mesto," je po dvoboju v Reykjaviku dejal Jure Natek.

Naslednje srečanje Celje Pivovarno Laško čaka 4. novembra v dvorani Zlatorog proti norveškemu Sandefjordu.

F. REYKJAVIK - CELJE PL 30:33 (12:16) Einarsson 14 (8) Harbok 11 (3) Thorvardarson 5 Natek 6 Gunnarsson 4 Sulić 3 Serenko 3 Brumen 3 Haraldsson 1 Kokšarov 3 (1) Karason 1 Gajič 2 Sigfusson 1 Kozlina 2 Drengssonn 1 Špoljarić 1 Lesjak 1 Stojanović 1 Sedemmetrovke: 9/8 4/4 Izključitve: 8 min 14 min