Matjaž Brumen je preprečil poraz Cimosa v Novem mestu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nemanja Zelenović
Nemanja Zelenović je dosegel šest golov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Celje doma boljši od Trebanjcev
Gorenje do visoke zmage v Sevnici
Krka remizirala s Cimosom

Koprčani so imeli večino časa tekmo trdno v svojih rokah. Povedli so z 9:4, na odmor pa odšli s prednostjo +4 (17:13). Primorci so še v sredini drugega polčasa vodili s 26:22.

A domači se niso predali. Na krilih najboljšega strelca lige Jerneja Papeža, ki je tokrat dosegel 11 golov, so v 58. minuti povedli z 32:31. Najboljši Koprčan Matjaž Brumen je izenačil, a je za novo vodstvo poskrbel Mitja Klobčar. Primorce je naposled z golom tik pred zadnjo sireno rešil Brumen, ki je tako kot Papež zabil 11 golov.

Gorenje zmagalo brez suspendiranega Bezjaka
Vodilno Gorenje je s 34:21 zmagalo v Sevnici, za kar je bil z devetimi goli najzaslužnejši Matej Gaber. Državni prvaki so igrali brez Marka Bezjaka, ki ga je vodstvo kluba zaradi obnašanja na derbiju s Celjem začasno suspendiralo.

Celjani strli Trimo in za malice zbrali 900 evrov
Več dela kot Gorenje je imelo Celje Pivovarna Laško, ki je v stari dvorani Golovec strlo Trimo z 31:28. Gostje so na polčas odšli s štirimi goli prednosti. Domači so jih ujeli v 52. minuti, ko je za 26:26 zadel Mate Lekai. Tehtnico na celjsko stran sta nagnila Nemanja Zelenović in Luka Žvižej. Tekma je imela tudi humanitarno noto, saj so z izkupičkom od vstopnine za celjske osnovne šole in za otroke iz socialno ogroženih družin, kjer starši ne morejo več plačevati njihovih malic, zbrali 900 evrov.

Državno prvenstvo se bo po premoru zaradi svetovnega prvenstva v Španiji nadaljevalo februarja prihodnje leto.