Luka Žvižej in Vid Poteko skušata ustaviti Steffena Weinholda. Foto: EPA
Veselin Vujović
Slovenski selektor Veselin Vujović je tekmo energično spremljal ob robu igrišča. Foto: EPA
Slovenija
Slovenci in Nemci se bodo pomerili tudi na januarskem evropskem prvenstvu na Poljskem. Takrat bo priložnost za poravnavo računov. Foto: EPA

Slovenija je dobro začela tekmo in z goli Gašperja Marguča, Jureta Dolenca ter Boruta Mačkovška držala korak z gostitelji (3:3).

Slovenci po obetavnem začetku padli
Nemci so pri izidu 7:6 zabili tri zadetke zapored (10:6), tako da je slovenski selektor Veselin Vujović na polovici prvega polčasa moral vzeti minuto odmora. Slovencem sta največ težav povzročala Steffen Fäth in Steffen Weinhold, ki sta zabila po tri gole. Po minuti odmora je Slovenija prek Marka Bezjaka in Marguča prepolovila zaostanek (10:8). A temu so sledili štirje zaporedni goli Nemcev (14:8), kar je pomenilo novo minuto odmora za Vujovića. Po njej je Patrick Groetzki povišal na 15:8. Nemci so bili močnejši, hitrejši in agresivnejši. Polčas se je končal s 17:11.

Slovenija nekajkrat na -2
Drugi polčas so z golom odprli Nemci, a so nato Slovenci po dveh zadetih sedemmetrovkah Uroša Zormana prišli na 18:14. Bližje Sloveniji ob agresivni nemški obrambi, ki ji je poveljeval solidni vratar Andreas Wolff, ni uspelo. Vse do 45. minute, ko je Klemen Cehte znižal na 23:20. Nemški selektor Dagur Sigurdsson je moral vzeti minuto odmora. Po njej sta v razmiku pol minute sledili izključitvi Vida Poteka in Mihe Žvižeja, a so Slovenci kljub temu držali priključek. Luka Žvižej je v 48. minuti zabil za 25:22. Po minuti odmora je sledila izjemna akcija, ki jo je s cepelinom za 25:23 zaključil Cehte. Slovenija je v 56. minuti po uspešni sedemmetrovki Marguča spet prišla na -2 (28:26), podobno je dve minuti pred koncem M. Žvižej znižal na 29:27, a sta na drugi strani Kohlbacher in Tobias Reichmann zatrla apetite Slovencev.

Vujović: Iz poraza se moramo nekaj naučiti
"To je moj prvi poraz kot selektor Slovenije. Povem lahko, da sem zadovoljen s turnirjem, nisem pa zadovoljen s prvim polčasom zadnje tekme. Nemci so zasluženo zmagali, nam pa preostane le, da se iz tega poraza nekaj naučimo in se dobro pripravimo na evropsko prvenstvo,"
je za Radio Slovenija dejal selektor Vujović.