Klemen Cehte je bil s šestimi goli najboljši strelec tekme. Foto: EPA

Slovenci so v Flens Areni odlično začeli tekmo. S po dvema goloma Klemena Cehteta in Mateja Gabra so v 10. minuti povedli s 5:2.

Po +7 12-minutni mrk Slovencev
Tudi nadaljevanje je prineslo slovensko prevlado. Pri 9:4 je selektor Srbije Dejan Perić vzel minuto odmora, ki pa sprva ni pomagala, saj je Gašper Marguč v 16. minuti zabil za +7 (11:4). A Slovenija je nato popustila, tako da je Srbija v 23. minuti prišla na -3 (12:9). Polčas se je končal z 12:11. Varovanci Veselina Vujovića od 18. minute in vodstva z 12:6 niso dosegli niti zadetka več!

Slovenija v zadnji "četrtini" dodala plin
Mijajlo Marsenić
je v 33. minuti izenačil na 12:12, nato pa je sledila izenačena tekma gol za gol. V 47. minuti so Slovenci z igralcem manj povedli z 18:16, potem ko je s sedmih metrov zadel Marguč. Še bolje je Sloveniji kazalo v 51. minuti, saj je Luka Žvižej zadel za 20:17. Isti igralec je tri minute pred koncem z dvema zaporednima goloma povišal na 23:18, s čimer je bil zmagovalec odločen. Srbi so do konca le še ublažili poraz.

V soboto z Brazilijo
V prvi tekmi dneva so Nemci z 29:20 premagali Brazilce. Slovenci se bodo v soboto pomerili z Brazilijo, v nedeljo pa z Nemčijo.

Prvenstvo 2021 v Egiptu
Mednarodna rokometna zveza je na kongresu v Sočiju določila, da bo moško svetovno prvenstvo leta 2021 v Egiptu, dve leti pozneje pa na Švedskem in Poljskem. Spomnimo, svetovno prvenstvo leta 2017 bo v Franciji, medtem ko ga bosta leta 2019 gostili Nemčija in Danska.