Luka Žvižej je bil z devetimi zadetki najboljši v bledi slovenski izbrani vrsti. Foto: Reuters
Renato Vugrinec
Španci so sredi drugega polčasa povedli za deset golov in vse je bilo odločeno. Foto: Reuters
Vid Kavtičnik
Vid Kavtičnik je bil neopazen. Foto: Reuters
Aleš Pajovič
Španci nikakor niso blesteli, vseeno pa so zlahka opravili s Slovenijo. To je bila trinajsta medsebojna tekma obeh reprezentanc, Slovenija pa ima le eno zmago. Foto: Reuters
Daniel Narcisse
Daniel Narcisse je Poljakom nasul šest golov. Foto: EPA
Denis Buntić
Denis Buntić je bil nerešljiva ugnaka za obrambo Dancev. Foto: EPA
Slovenski rokometaši v Avstriji razočarali
Klavrn konec za slovenske rokometaše

Uresničile so se bojazni selektorja Zvonimirja Serdarušića, da svojih varovancev ne bo mogel motivirati za "nepomemben" nastop, ki bi lahko prinesel sedmo mesto na prvenstvu, tako pa Slovenija Innsbruck zapušča le z 11. mestom.

Spet številne napake
Slovenija je le na začetku vodila, nato pa so Španci z lahkimi goli prišli do nekaj golov prednosti. V uvodnih desetih minutah je bilo na strani Slovenije kar sedem tehničnih napak, v obrambi pa je težave povzročal Raul Entrerrios. Mlajši brat slovitega Alberta je v uvodnih petih minutah zabil vse štiri španske gole.

11 golov Alberta Entrerriosa
Sredi prvega polčasa je z igrišča odšepal steber obrambe Aleš Pajovič. Serdarušić je v ogenj poslal Davida Špilerja, ki je z Luko Žvižejem za kratek čas poživil igro. Žal je bila vrnitev na gol zaostanka (8:9) le kratek preblisk. Ob polčasu je bilo minus šest. V nadaljevanju ni bilo nobene možnosti za preobrat. Sredi drugega polčasa so Španci povedli za deset golov in Sloveniji nasuli kar 40 golov. Enajst jih je dosegel Alberto Entrerrios.

Izjavi po tekmi:
Zvonimir Serdarušić:
"To je bila naša druga tekma, v kateri nismo imeli nobenih možnosti za zmago. V obrambi smo igrali premalo agresivno, nismo znali preprečiti njihove podaje na krožnega napadalca, tudi njihovim zunanjim igralcem smo pustili preveč prostora. Res pa je, da smo jim veliko golov naravnost podarili, potem ko smo naredili številne tehnične napake."

David Špiler: "Dejstvo je, da so Francozi in Španci v tem trenutku enostavno premočni. Če bi se pomerili v prvem delu, ko smo bili še sveži in brez poškodb, potem bi se z njimi bržkone bolje kosali. Obe ekipi imata večje število kakovostnih igralcev od nas, res pa je, da enostavno nismo zdržali tako hudega tempa."

Gladka zmaga Francije
Španci so vseeno ostali brez polfinala, saj je Francija z 29:24 ugnala Poljsko. Izbranci stratega Clauda Oneste so vseskozi prevladovali, Poljska pa ni imela pravega motiva, saj si je že pred zadnjim obračunom priborila polfinalno vozovnico. Francozi so si že ob polčasu priigrali pet golov prednosti, nato v nadaljevanju malce padli in tekmecem omogočili, da so se približali na tri gole zaostanka (17:20). V zadnji četrtini tekme sta se razigrala Michael Guigou (pet golov) in Daniel Narcisse (šest golov) in zmaga ni bila vprašljiva. Francozi se bodo v polfinalu pomerili z Islandijo.

Hrvaška odpravila Dance
V skupini I so Islandci premagali Norveško s 35:34. V 49. minuti so Norvežani povedli z 28:27, toda nato dobili tri zadetke zapored in olimpijski podprvaki niso več izpustili vodstva iz rok. Blestel je Arnor Atlason, ki je bil z 10 goli prvi strelec.

Hrvati so v skupini I zasedli prvo mesto. Na odločilni tekmi so s 27:23 premagali Dance. Blestel je vratar Mirko Alilović z 18 obrambami. Igro je odlično organiziral Ivano Balić, Denis Buntić pa je dosegel kar osem zadetkov. Varovanci Lina Červarja se bodo v polfinalu srečali s Poljsko.