Primož Prošt (levo) kljub 15 obrambam ni uspel   preprečiti poraza  Slovenije. Foto: EPA
Primož Prošt (levo) kljub 15 obrambam ni uspel preprečiti poraza Slovenije. Foto: EPA
Boris Denič
Slovenski selektor Boris Denič s svojimi varovanci v Novem Sadu ni imel tako številčne pomoči navijačev kot v prvem delu v Vršcu. Po grobi oceni se jih je v dvorani zbralo približno 150. Več je bilo Francozov. Foto: EPA
Xavier Barachet in David Špiler
Xavier Barachet (levo ob Davidu Špilerju) je bil s šestimi zadetki presenetljivo najboljši strelec Francije. Foto: EPA
Guillaume Joli
Veselje Guillauma Jolija po zadetku s 7-metrovke za vodstvo Francije s 26:25. Foto: EPA
Victor Tomas
Victor Tomas je bil s petimi goli najbolj razpoložen igralec Španije ob zmagi nad Hrvaško. Na začetku drugega polčasa so Španci z njegovimi tremi zaporednimi zadetki ujeli priključek s Hrvati in izenačili na 16:16. Foto: EPA
Slovenci klonili po napeti končnici

Aktualni olimpijski, svetovni in evropski prvaki so prvič povedli šele v 45. minuti, ko so s tremi zaporednimi zadetki prehiteli Slovence pri izidu 21:22. Slovenija je tako zadnjič z dvema goloma vodila, ko je na semaforju pisalo 21:19.

Zadnjič skupaj pri 25:25
Francozi so deset minut pred koncem ušli na +2 (22:24), v 52. minuti pa je Nikola Karabatić s prvim zadetkom v drugem polčasu in drugim na tekmi povišal na 23:25. V teh trenutkih se je razigral francoski vratar Thierry Omeyer, ki je v prvem polčasu zbral šest obramb, v drugem pa osem.
Nekaj upanja za Slovence je sicer znova posijalo, ko je Marko Bezjak ob igri z igralcem manj znižal na 24:25 in ko je po hitrem protinapadu najboljši strelec Luka Žvižej s svojim šestim zadetkom izenačil. Do konca je tedaj ostalo še nekaj manj kot šest minut ...
Omeyer preprečil izenačenje Gajiću
Ko je odlični Primož Prošt (v statistiko je vpisal celo eno obrambo več kot Omeyer, torej 15) ubranil še strel Karabatića, je kazalo, da bi morda Slovenci celo lahko pripravili preobrat, toda zadetek Guillauma Jolija s 7-metrovke, ob kateri je bil izključen Jure Dolenec, in mojstrovina Samuela Honrubie sta jeziček na tehtnici dokončno prevesila na stran Francozov.
David Špiler je dobri dve minuti pred koncem znižal na 26:27, a je nato Omeyer ubranil še strel Dragana Gajića, 45 sekund pred koncem pa so sodniki Luki Žvižeju "piskali" prestop. Tudi če ne bi, žoga ne bi šla v mrežo, saj jo je znova odbil Omeyer. Končni izid je sedem sekund pred koncem postavil Jerome Fernandez.
Pomočnik slovenskega selektorja Bojan Čotar je po tekmi ocenil, da je Slovencem v zadnjih minutah zmanjkalo malo več odločnosti, predrznosti in koncentracije, poznala pa se je tudi utrujenost.

Odlična prva polovica 1. polčasa
Po prvem polčasu je Slovenija vodila s 15:14, čeprav je imela kar pet izgubljenih žog več kot Francija (11:6). V slovenskih vratih je tekmo začel Prošt, prvi zadetek pa je dosegel Uroš Zorman. Varovanci Borisa Deniča so vseskozi vodili, v 13. minuti prvič s +3 (6:3), ko je zadel Dolenec. V nadaljevanju so povišali prednost na 8:4 in ohranili takšno prednost do 20. minute, ko je bilo 11:7.
V naslednjih minutah so Slovenci izgubili nekaj žog pri organizaciji napadov in Francozi, ki prej niso našli pravih rešitev za slovensko obrambo 6-0, so se z nekaj lahkimi zadetki približali na 12:11. Na varno razdaljo +3 (14:11) sta Slovenijo znova popeljali dve obrambi Prošta in dva gola Jureta Dobelška. Toda tehničnih napak v slovenski vrsti s tem še ni bilo konec in Luc Abalo je v zadnji minuti izenačil. Izid polčasa je postavil Dolenec.

Islandija do prvih dveh točk v skupini II
Na popoldanskem srečanju je Islandija s 27:21 premagala Madžarsko. Bolje so sicer začeli Madžari, ki so povedli s 6:4, a so Islandci hitro naredili preobrat, povedli z 11:8, ob odmoru s 14:10 in tudi v drugem polčasu vseskozi suvereno vodili.
Zvečer so bili Španci s 24:22 boljši od Hrvatov in s petimi točkami prevzeli vodstvo v skupini II. Ob polčasu so zaostajali z 11:14, nato izenačili na 16:16, vendar v prvo vodstvo po dolgem času prišli šele v 57. minuti (22:21). Ivan Čupić je še zadnjič izenačil, zmago Španiji pa sta zagotovila Jorge Maqueda in Joan Canellas.

21:27 (10:14)
Csaszar 7, Ilyes 5, Harsanyi 3; Sigurdsson in Atlason po 5, Olafsson in Gunnarsson po 4.
ŠPANIJA - HRVAŠKA
24:22 (11:14)
Tomas 5, Gurbindo in Romero po 3; Čupić 5, Lacković in Štrlek po 4.

ŠPANIJA 3 2 1 0 +5 5 točk
HRVAŠKA 3 2 0 1 +2 4 MADŽARSKA 3 1 1 1 -3 3 ISLANDIJA 3 1 0 2 +2 2
SLOVENIJA 3 1 0 2 -2 2 FRANCIJA 3 1 0 2 -4 2 V polfinale napredujeta prvi dve ekipi.