Srbski rokometaši so takole proslavljali velik uspeh. Znova se je potrdilo, da v rokometu domač teren igra veliko vlogo. Foto: Reuters
Veselin Vuković je v drugem delu povsem zasenčil Slavka Golužo. Srbi so iz slačilnice prišli odločeni, kaj narediti, česar za Hrvate niti približno ne moremo trditi. Foto: Reuters
Ivano Balić
Svež in spočit po nekaj dneh počitka Ivano Balić ni ponudil maestralne predstave, kakršno so pričakovali hrvaški navijači. Očitno so najboljša leta res že za njim ... Foto: Reuters
Danski rokometaši
Danski rokometaši bodo v nedeljo igrali v svojem drugem evropskem finalu. Foto: Reuters
Španski rokometaši
Sloviti španski rokometaši z Ikerjem Romerom in Juaninom na čelu so spet pogrnili na ključni tekmi. Zdaj jim sijajne igre iz predtekmovanja in glavnega dela prav nič ne pomagajo. Na četrti evropski finale in prvi naslov bo potrebno še malce počakati. Vmes pa je čas za menjavo generacij ... Foto: Reuters
V Beogradu vroče pred tekmo

Ti so v prvem polfinalnem obračunu opravili s Španci (25:24), Srbi pa bi z morebitnim evropskim naslovom pomagali tudi Slovencem. Ti bi se namreč kljub porazu z Makedonci v tekmi za peto mesto še vedno prebili v olimpijske kvalifikacije za igre v Londonu.

Stanić v drugem delu zaklenil vrata
Srbi so v polfinalu slavili zahvaljujoč odličnemu drugemu polčasu. Hrvati so tekmo odprli s sijajno realizacijo, prvič zgrešili strel na vrata Darka Stanića v osmi minuti, polčas pa dobili s 13:14. Nato pa se je začela njihova "kalvarija". Stanić, brez obrambe v prvem delu, se je razbranil (12 obramb), v napadu pa so gostitelji sijajno z igro na črto izigravali obrambo ekipe Slavka Goluže. Hrvati so tako v prvih petnajstih minutah drugega polčasa dosegli le tri gole. Po zadetku kapetana Momirja Ilića za 25:20 v 53. minuti je bilo vse odločeno.

V Beogradu izredno stanje
Pred obračunom med Srbijo in Hrvaško je v Beogradu vladalo izredno stanje. V pripravljenosti je bilo kar 5.000 policistov, iz varnostnih razlogov pa hrvaški navijači v srbsko prestolnico v organizirani skupini niso potovali. Skupaj naj bi bilo gostujočih navijačev približno 200, na meji so zavračali vse brez vstopnice, tudi tiste, ki so jih kupili prek medmrežja. Pristojni se izgredov bojijo, potem ko so po sredini tekmi med Hrvaško in Madžarsko v Novem Sadu izgredniki zažgali tri vozila s hrvaškimi registrskimi tablicami, napadli pa so tudi kolono hrvaških vozil.

Španci prvi poraz v Srbiji doživeli ravno v polfinalu
Prvi polfinale je z dvema goloma zapored odločil mladi danski zvezdnik Mikkel Hansen in poskrbel, da se bodo Danci po letu 2008 potegovali za svoj drugi naslov evropskih prvakov. Španci, ki so po prikazanem veljali za morda celo prve favorite in na prvenstvu še niso doživeli poraza, so tekmo bolje odprli. V 15. minuti so z delnim nizom 4:0 prišli do vodstva s 3:7. Varovanci Ulrika Wilbeka so nato z dovolj kombinatorno igro z dvema igralcema na črti našli pravi odgovor na nasprotno obrambo in si v 38. minuti priigrali kar pet zadetkov prednosti (17:12). Furija se je ob junaški predstavi svojega vratarja Joseja Manuela Sierre (14 obramb) vrnila v igro in izid poravnala na 19.

Hansen metal le 4/12, a dosegel odločilna gola
V napetem zaključku je Hansen, ki je v prvem delu dosegel le en zadetek z bombo z devetih metrov po izteku igralnega časa, najprej zadel za 24:23, nato pa po izenačenju Victorja Tomasa zabil tudi odločilni gol. Skupno je metal le 4/12, a dosegel odločilna zadetka, ob tem pa s sijajnimi podajami razigravala soigralce. Dozdajšnji prvi španski strelec Joan Canellas je ostal celo brez enega samcatega zadetka. Tekmo sta sodila slovenska sodnika Nenad Krstić in Peter Ljubič.