Dvoboj najboljših strelcev. Lars Kaufmann je za Nemčijo zabil pet golov, Filip Jicha pa je bil pri Češki uspešen sedemkrat. Foto: EPA
Srbi so pred domačimi navijači prvenstvo pričeli z zmago. Foto: EPA

Nemška reprezentanca je še devetič evropsko prvenstvo pričela brez zmage. Uspešna je bila le pred štirimi leti, ko je ugnala Belorusijo s 34:26. Najzaslužnejša za češko slavje sta bila odlični strelec Filip Jicha in vratar Peter Štochl, ki je bil izbran za igralca tekme. Čehi so v uvodnih minutah izkoristili nemško neučinkovitost v napadu in povedli z 9:3. V drugem delu, prvega so Čehi dobili s 14:9, so evropski prvaki iz leta 2004 bolje zaigrali v obrambi in tako ujeli priključek. Čehi so na krilih Jiche našli odgovor. Zadeli so štirikrat zapored in devet minut pred koncem povedli s 24:19.

Druga tekma v skupini B med Švedsko in Makedonijo se je končala brez zmagovalca. Na koncu je bilo 26:26.

Uspešen začetek gostiteljev
Srbi so po zaslugi razigrane zunanje linije povedli s 6:2. Razliko so uspeli zadržati predvsem po zaslugi razpoloženega vratarja Darka Stanića. Skozi vso srečanje so gostitelji prvenstva imeli vse niti igre v svojih rokah. V 43. minuti je Rajko Prodanović zadel za 18:10 in praktično že razblinil vse dvome o zmagovalcu.

V drugi tekmi v srbski prestolnici so Danci pričakovano bili boljši od Slovakov (30:25).
Pomlajena slovenska reprezentanca bo s prvenstvom pričela v ponedeljek. Varovance Borisa Deniča najprej čakajo Norvežani. Tekma bo v Vršcu ob 18.10. Pred dvema letoma je Slovenija v Avstriji zasedla 11. mesto. Naslov so osvojili Francozi, drugi so bili Hrvati, tretji pa Islandci.