Ferlin veliki junak sladke zmage Gorenja

Najboljša strelca s po šestimi zadetki Medved in Grebenc
17. september 2017 ob 18:57,
zadnji poseg: 17. september 2017 ob 22:17
Velenje - MMC RTV SLO, STA

Rokometaši Gorenja so z zmago začeli letošnje nastope v Ligi prvakov. V Velenju so s 23:22 premagali španskega podprvaka Ademar Leon.

Izjemno razpoloženi vratar Gorenja Klemen Ferlin je v zadnjih sekundah ubranil strel Ademarja s 6-metrske črte za izenačenje in s skupno 17 obrambami postal veliki junak. Niko Medved in Jan Grebenc sta bila s po šestimi zadetki najboljša strelca Velenjčanov.

Ob polčasu je bilo 12:10, sredi drugega dela pa že 16:12 za gostitelje. Nato so nekoliko popustili, a ob koncu le bili dovolj zbrani, da so osvojili dve točki.

Velenjska ekipa, ki se je po triletnem postu vrnila v najmočnejše klubsko tekmovanje, bo v prihodnjem krogu gostovala pri Dinamu iz Bukarešte. Tekma bo že prihodnjo soboto.

Razburljiva končnica
Velenjčani so začeli spodbudno in bili večji del prvega polčasa v vodstvu. Lepše lastnosti so pokazali v obrambnih nalogah, postavitev 6-0 in Ferlin so uvodoma nagnili tehtnico na njihovo stran, nekaj več vrzeli je bilo v napadu, kjer je tu in tam tudi pošteno "zaškripalo". Ne glede na to so si v 14. minuti priigrali tri gole prednosti (7:4), a nekdanji velikani evropskih rokometnih igrišč iz Španije - na začetku tega stoletja so nekateri njihovi dvoboji s Celjani dobili prav epske razsežnosti - so počasi vzpostavili ravnotežje in v 21. minuti izenačili na 9:9. A ose so vendarle strnile svoje vrste in pet minut pozneje znova povedle za tri gole (12:9).

Sijajno so odprle drugo polovico tekme, predvsem sijajen je bil Ferlin, ki je nanizal nekaj bravuroznih obramb, po njegovi zaslugi in bliskovitih nasprotnih napadih Medveda so v 36. minuti povedle s 16:12. Španci so nemudoma zahtevali minuto odmora, po njej so dve minuti pozneje prepolovili zaostanek (16:14), še večjo velenjsko zadrego pa je preprečil Ferlin. A tudi Dolenjec v vratih velenjske zasedbe ni bil vsemogočen, španska ekipa je domačo v 47. minuti ujela (18:18), pet minut pozneje pa jo prvič na tekmi pahnila v zaostanek (20:21).

Velenjčani so v 55. minuti izkoristili igralca več na igrišču in znova povedli z 22:21, v dramatični končnici pa je znova zablestel Ferlin in svojim soigralcem prinesel zmago.