Celjani niso bili tako uspešni kot leta 2004, ko so Flensburg premagali v finalu in postali evropski prvaki. Foto: www.alesfevzer.com
Flensburg drugič letos ugnal Celjane

Flensburg je trenutno drugouvrščena ekipa v skupini, Celje je premagal že 1. novembra, ko je bilo v Nemčiji 33:28. Celjani so do zdaj zbrali pet točk.
Kljub manjkajočim Luki Mitroviću, Jaki Malusu in Branku Vujoviću so se slovenski prvaki favoriziranim Nemcem dobro upirali. V prvem polčasu so stik s trenutno vodilno ekipo nemškega prvenstva držali tudi s prodori in uspešno izvedenimi 7-metrovkami. V 24. minuti so celo povedli, ko je čez celo igrišče zadel David Razgor za 11:10. Toda v končnici prvega dela se je v celjsko igro prikradlo nekaj nezbranosti, kar so izkušeni Nemci izkoristili. V 29. minuti so prvič na tekmi povedli z dvema goloma prednosti (13:15), dva zadetka pa sta ekipi delili tudi ob polčasu (14:16).

Nemci ušli na 20:26
Začetek drugega polčasa je bil za pivovarje obetaven, saj so v 33. minuti izid poravnali na 16:16. Vendar se jim je zatem ustavilo, gostujoči igralci pa so ponujeno zgrabili z obema rokama in pet minut pozneje ušli na 17:20. Predvsem v obrambi Celjani niso bili pravi, svoje je nato dodal še vratar Mattias Andersson in posledično je Flensburg prišel tudi do vodstva s +4.

Nase je nato opozoril 17-letni Domen Makuc, ki je zadel dvakrat zapored in ob tem še vodil napad Celja, a po prestreženi njegovi podaji v 47. minuti so Nemci povedli z 20:25. Ko je nato zadel še Marius Steinhauser za 20:26, se je tehtnica močno nagnila na stran Flensburga.

Vendar se Celjani niso predali. Daniel Dujšebajev je s tremi goli vrnil nekaj upanja svoji ekipi (23:26), Celje se je približalo tudi na 25:28 in 27:29 v zadnji minuti, časa za kaj več pa je zmanjkalo. Najboljši strelec Celja in tekme je bil Jan Jurečič s sedmimi goli.

Skupina B, 9. krog

CELJE P. L. - FLENSBURG 27:30 (14:16)
Celje P. L.: Lesjak, Suholežnik 1, Marguč, Grošelj 2, Panjtar, Vujović, Kodrin 3, Jurečič 7 (4), Makuc 2, Anić 1, Dujšebajev 5, Mačkovšek 1, Mlakar, Dobaj, Bećiri 2, Razgor 3.

Flensburg: Andersson, Mogensen 1, Svan, Wanne 4, Moller, Jeppsson 6, Steinhauser 6, Heinl, Zachariassen, Toft Hansen 3, Lauge Schmidt 4 (2), Klein, Karlsson, Mahe 2, Glandorf 4.

- MEŠKOV BREST 33:23 (15:10)

Vrstni red: PSG 16, Flensburg 14, Veszprem 11, Kiel 9, Kielce 8, Celje PL in Meškov Brest po 5, Aalborg 4.

Pokal EHF, 3. krog, povratna tekma
Riko Ribnica - COCKS (FIN) 29:25 (14:10) 17:24
Henigman 10, Skušek 6 (5), B. Nosan 4; Rönnberg 10, Tamminen 5.
V odebeljenem tisku je izid prve tekme.
Ribničanom se ni uspelo uvrstiti v skupinski del Pokala EHF, v katerem so igrali v pretekli sezoni. V letošnji bo tam nastopil Koper 2013.