Koprčani v Bonifiki remizirali s Kadettnom
Mičović nasledil Vujovića v Kopru

Koprčani so velik del možnosti za preboj v nadaljnje tekmovanje zapravili že doma. V prvem polčasu niso znali zaustaviti madžarskega reprezentanta Gaborja Csaszarja, ki je v tridesetih minutah dosegel osem zadetkov oziroma več kot polovico vseh Kadetten Schaffhausna (14:15). V nadaljevanju, ko so imeli vse niti igre v svojih rokah, pa so naredili nekaj katastrofalnih napak.

Koper zapravil +4
Koprčani so pri vodstvu 25:21 v 54. minuti imeli napad, pri čemer pa vratarja gostov sploh ni bilo v golu. Toda žoga je Janezu Gučku spolzela iz rok in s tem očitno tudi zmaga. Švicarji so namreč v preostalih šestih minutah dosegli štiri zadetke, hkrati pa svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. Pri Kopru je bil z osmimi goli najučinkovitejši Adam Bratkovič, medtem ko jih je za Kadetten Csaszar dosegel kar 12.

Povratna tekma v Švici bo naslednjo nedeljo ob 17. uri.

V kvalifikacijah za Pokal EHF nastopajo tri slovenska moštva. Koper 2013 in Gorenje Velenje sta pot začela že v prvem krogu, Riko Ribnica pa se bo tekmovanju pridružila oktobra. Kvalifikacije za skupinski del obsegajo tri kroge.