Krimovke so se pred približno 600 navijači na Kodeljevem veselile preboja v Ligo prvakinj. Foto: www.alesfevzer.com
Krim Mercator
Krimovke nadigrale Conversano za elito
Vez med krimovkami in Ligo prvakov ostaja

Ljubljančanke bodo tako med rokometno elito nastopile že 22. leto zapored.

Že po 15 minutah 10:1
Krimovke so nasprotnicam hitro dale vedeti, da zanje tokrat ne bo kruha. Povedle so s 7:0, v 15. minuti pa je semafor kazal že 10:1. Gostujoči trener je poskušal z minutami odmora, a je bila kakovostna razlika prevelika. Ljubljančanke tudi v nadaljevanju niso popuščale, tako da je prednost še naraščala. Po golu Valentine Blažević je semafor v 26. minuti kazal 18:6, polčas pa se je končal z 20:7.

V Ligi prvakinj z Larvikom, Esbjergom in Sävehofom
Varovanke Uroša Bregarja so v drugem delu še naprej brez težav nadzirale potek tekme, tako da je bilo edino vprašanje, s kakšno razliko se bo končalo srečanje. Končni izid 37:16 je nekaj sekund pred koncem postavila robustna francoska krožna napadalka Laura Kamdop. Krimovke bodo igrale v skupini D Lige prvakinj, v kateri so že norveški Larvik, danski Esbjerg in švedski Sävehof.

Bregar: Imamo najmanj 12 evropskih tekem
"Cilj je bil dve zmagi na tem turnirju, to smo dosegli. Saj veste, kako je. Glede na slabe finančne čase za šport imamo vseeno najmanj 12 tekem zagotovljenih v evropskih tekmovanjih. To je super za vse nas, za sponzorje, za vse skupaj. Smo veseli,"
je po tekmi povedal trener Bregar.

Conversano in Lublin v PPZ
Tretje mesto na turnirju, ki tako kot drugo vodi v Pokal pokalnih zmagovalk, so osvojile igralke poljskega Lublina, ki so v malem finalu premagale Iuvento Michalovce s 33:21 (16:12).