Pri Mariboru se je med strelce vpisalo le pet rokometašev. Na fotografiji Tine Poklar, ki je dosegel osem golov. Foto: Boštjan Selinšek
V Dobovi po 14 letih spet prva liga

Mariborčani, ki so pred začetkom sezone napovedali, da bodo skušali mešati štrene obema vodilnima, so tako po Ormožu prejeli še drugo zaušnico.

Patrik Leban Mariboru zabil devet golov
Ribničani so dobili že polčas s 17:13, nato pa v 39. minuti ušli na 22:15. Domači trener Boris Denić, ki še kakšen mesec ne bo mogel računati na poškodovanega kapetana Nikolo Špelića, je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala, saj so gostje brez težav tekmo pripeljali do konca. Patrik Leban je pri zmagovalcih dosegel devet golov, Jan Grebenc pa šest.

Ločani do konca pretili Gorenju
Celjani
so s 35:23 porazili Ormožane, ki so se dobro držali v prvem polčasu (14:11), nato pa je prišla do izraza kakovostna premoč domačih, pri katerih je David Razgor prispeval šest golov. Velenjčani so zmagali v Škofji Loki, a "le" s 27:25. Staš Skube in Mario Šoštarič sta pri osah zabila po osem golov, medtem ko je bil pri domačih najučinkovitejši Andraž Kete (7).