Navijači so lepo napolnili Zlatorog, a v drugem polčasu so doživeli hladno prho. Foto: www.alesfevzer.com
Danski prvak Skjern po preobratu ugnal Celjane

Danci so dosegli tri zadetke zapored in v 50. minuti povedli (21:22). Gostitelji so izgubili preveč žog, napake so se kar vrstile in dve minuti pred koncem so se znašli v izgubljenem položaju (24:27).

V celjskem rokometnem hramu se je kljub prekrasnemu vremenu in zgodnjemu terminu tekme zbralo 3.000 gledalcev.

Zelo izenačen prvi polčas
Izbranci Branka Tamšeta so začeli dokaj medlo, po uvodnem zaostanku z 0:2 pa vendarle ujeli pravi ritem in v šesti minuti tekmo postavili v uvodno izhodišče (2:2). Prvo vodstvo so si proti danski ekipi – zanjo igrata tudi nekdanja velika zvezdnika Bundeslige Anders Eggert in Bjarte Myrhol, od letošnjega poletja pa tudi občasni slovenski reprezentant Jan Grebenc – priigrali v 9. minuti, ko je Gal Marguč po protinapadu zadel za 4:3.

Tamše je veliko menjal in iskal "idealno postavo", v prvem polčasu so na klopi obsedeli le Domen Makuc, Kristijan Horžen in Jan Jurečič, njegovi varovanci pa so igrali po sistemu toplo-hladno. Kljub nekajkratnemu zaostanku dveh golov (7:9, 8:10 in 9:11) so se vrnili, v 29. minuti pa po golu Davida Razgorja s sedemmetrovke povedli z 12:11. Celjani so na odmor odšli z minimalnim vodstvom (13:12).
Preveč napak v nadaljevanju
V Zlatorogu se je nadaljeval ogorčen boj za vsako žogo. V gladiatorskem obračunu so si Celjani s srčno predstavo v 39. minuti prvič na tekmi priigrali tri gole prednosti (18:15). Nepopustljivi Danci so jim le 30 sekund zatem znova zadihali za ovratnik (18:17), v 42. minuti pa jih ujeli (18:18).

Po Tamšetovi minuti odmora in nekaterih spremembah so Celjani znova nekoliko lažje zadihali (20:18), a tekmeci so bili zares žilavi. V 50. minuti so znova prišli do preobrata (21:22). V napadu so gostitelji zapravljali žoge kot po tekočem traku, obramba pa je bila porozna. Vse to so Danci s pridom izkoristili in jim v 54. minuti prvič na dvoboju ušli na tri gole (21:24). Celjani so s "presingom" po celotnem igrišču skušali priti do preobrata, a je zmanjkalo časa.

Tamše: Z nespametnimi potezami smo zapravili lepo prednost
"Igralo se je v valovih. Večji del prvega polčasa je imel rezultatsko pobudo Skjern, v končnici prvega dela pa smo mi zavladali na igrišču. Na začetku drugega dela tekme smo si dvakrat priigrali tri gole prednosti, a nato z nespametnimi potezami zapravili to lepo prednost. V prelomnih trenutkih tekme smo naredili preveč tehničnih napak in zgrešili preveč čistih strelov, Skjern pa je vse to izkoristil in zmagal," je pojasnil trener Tamše.

Grebenc: Najboljšo predstavo smo prikazali v prelomnih trenutkih dvoboja
Jan Grebenc je bil seveda precej bolj zadovoljen: "Lepo se je vrniti v domovino. V našem klubu smo se zavedali, da nas čaka izjemno težka tekma, sploh v Celju, kjer nobeni ekipi ni lahko. Na koncu smo mogoče imeli tudi nekaj več športne sreče, a na celjsko ekipo smo se tudi dobro pripravili, najboljšo predstavo pa prikazali prav v prelomnih trenutkih dvoboja."

Cilj je osmina finala
Po koncu pretekle sezone so Celjani ostali brez številnih nosilcev igre. Klub so zapustili Borut Mačkovšek, Žiga Mlakar, Urban Lesjak, Matic Suholežnik, Luka Mitrović in Ivan Slišković, pred kratkim pa še Daniel Dušebajev, ki se je vrnil v poljske Kielce. Navkljub prevetreni zasedbi so si za cilj postavili preboj v osmino finala najimenitnejšega klubskega tekmovanja na stari celini.