Vratar Rok Zaponšek je bil igralec tekme. Foto: RZS

Slovenci so si tako že zagotovili napredovanje v drugi del oziroma med najboljših osem moštev prvenstva. Prvi polčas se je končal s 14:14, za kar ima največ zaslug vratar Rok Zaponšek, ki je v tem delu zbral 12 od skupno 22 obramb.

Slovenci so si na začetku drugega polčasa priigrali tri gole prednosti, ki so jo do konca predvsem po zaslugi igralca tekme Zaponška zanesljivo ubranili. Najboljša strelca sta bila Nejc Cehte in Mario Šoštarič s po sedmimi goli. Po dnevu premora bo Slovenija v nedeljo igrala s Srbijo.

EVROPSKO PRVENSTVO DO 20 LET
ANKARA, skupina D

1. KROG:
FRANCIJA - SLOVENIJA 23:30 (12:14)
Ballet, Descat in Minel 4; Mačkovšek 9, Šoštarič 8, Sendelbah 5.

NEMČIJA - SRBIJA 24:20

2. KROG:
SLOVENIJA - NEMČIJA 31:25 (14:14)

Slovenija: Žitnik, Zaponšek 22 obramb; Bradeško, Cehte 7, Fidel 5, Gorela, Gorenjak 1, Hrastnik 2, Kodrin, Mačkovšek 5, Nosan, Potočnik, Sendelbah 1, Šoštarič 7(2), Špende, Žabič 2.

Nemčija: Storbeck 6 obramb, Semisch 3 obramb; Zieker 8(3), Torbrugge 1, Backhaus, Kuhn, Durak 1, Wiede 2, Feld 2, Tauabo, Schmidt, Forstbauer 4, Hansen, Lemke, Weber 1.

Izključitve: 8 min, 8 min

Sedemmetrovke: 2/2; 3/3

SRBIJA - FRANCIJA 27:28