Matjaž Brumen (levo) je v eni od akcij takole ustavljal Thomasa Mogensena. Foto: EPA
Miladin Kozlina
Obrambni specialist Miladin Kozlina (desno) in Jim Gottfridsson. Foto: EPA

Skopski klub je pred 7.000 navijači v dvorani Borisa Trajkovskega povratno tekmo dobil s 27:25, kar pa je bilo premalo, saj je v Nemčiji izgubil z 22:24. Flensburg je tako napredoval zaradi večjega števila golov v gosteh.

Eggert izvlekel Flensburg
Za Vardar je bil usoden prvi polčas, ki ga je izgubil z 10:15. V nadaljevanju je sledil popoln preobrat, Makedonci so v 53. minuti vodili s 24:20, a je nato Anders Eggert v zadnjih sekundah s sedemmetrovke postavil končni izid. Za Vardar je igral tudi Miladin Kozlina, ki pa se ni vpisal med strelce.

V Köln še Veszprem, Barcelona in Kiel
Na zaključni turnir najboljše četverice, ki bo med 31. majem in 1. junijem v Kölnu, sta se uvrstila tudi Veszprem in Barcelona. Slednja je v povratnem srečanju proti Rhein Neckar Löwnu nadoknadila sedem golov zaostanka. Zadnji udeleženec turnirja v Kölnu je Kiel, ki je že v Skopju premagal Metalurg za deset golov (31:21). V Nemčiji je bilo 34:26. Prvi strelec Metalurga je bil s sedmimi goli Renato Vugrinec, ki je prejel tudi rdeči karton.

31:24 (15:11)
Karabatić 7, Gonzalez 6, Rutenka 5; Grötzki 7, Gorbok 5.

Vardar Skopje - FLENSBURG-HANDEWITT 22:24
27:25 (10:15)
Brumen 7, Dujšebajev 4, Kozlina 0; Eggert 7, Glandorf in Knudsen 4.

KIEL - Metalurg Skopje 31:21
34:26 (19:11)
Klein 8, Ekberg 7; Vugrinec 7.

V odebeljenem tisku je izid prvih tekem. Zaključni turnir najboljše četverice bo od 31. maja do 1. junija v Kölnu.