Dragan Gajić je bil s petimi zadetki drugi najboljši strelec Madžarov. Foto: EPA

Na prvem srečanju na Madžarskem je bilo 26:23 za lanske finaliste, v nedeljo pa jim je ob polčasu slabo kazalo, saj so zaostajali z 11:15, a nato v drugem polčasu naredili preobrat. V 39. minuti so povedli z 18:19 in se ob koncu veselili velike zmage.

Dragan Gajić je bil s petimi zadetki drugi najboljši strelec Veszprema, Gašper Marguč je dodal dva. Blaž Blagotinšek ni spravil nobene žoge v mrežo, je pa v 54. minuti prejel rdeči karton. Pri gostiteljih se je z devetimi goli izkazal najboljši strelec tekme Jure Dolenec, medtem ko se Miha Žvižej ni vpisal med strelce.

Za naslov evropskega prvaka se bodo 3. in 4. junija v Kölnu borili še Vardar, Barcelona in PSG Gorazda Škofa.

30:30 (16:17)
Škof branil za PSG; Skube 3, Gaber in Šoštarič 1.
Montpellier - VESZPREM 23:26
25:30 (15:11)
Dolenec 9, M. Žvižej brez gola; Gajić 5, Marguč 2, Blagotinšek brez gola.
V odebeljenem tisku so izidi prvih tekem. Sklepni turnir bo 3. in 4. junija v Kölnu.