Igralci Veszprema (na fotografiji Renato Sulić in Gašper Marguč) so dobro pazili na organizatorja celjske igre Miho Zarabca, ki je bil s petimi goli resda najboljši celjski strelec, a je iz igre dosegel le zadetek. Foto: BoBo
Ivan Slišković
Ivan Slišković je takole preskočil madžarski blok. Foto: BoBo
Veszprem
Veszprem je v obrambi igral grobo, na meji pretepa. Foto: BoBo
Laszlo Nagy
Prvi zvezdnik Veszprema Laszlo Nagy je tekmo zaradi poškodbe spremljal s tribune. Foto: BoBo
Točke za vtis Celjanom, a tudi poraz
Celje petič zapored priznalo premoč Veszpremu

Uvodne minute so minile v znamenju čvrstih obramb na obeh straneh, tako da je semafor v deseti minuti kazal le 3:2 za Veszprem. Ko je malo pozneje Momir Ilić s svojim tretjim zadetkom povišal na 5:2, je domači trener Branko Tamše vzel prvo minuto odmora. Po njej je Blaž Blagotinšek dosegel prvi gol Celjanov iz igre. Predtem je Miha Zarabec oba zabil s sedmih metrov.

Veszprem ušel na +6
Gostje so v nadaljevanju izkoristili izključitev Blagotinška in ušli na +4 (7:3) v 16. minuti. Celjanom se ob trdi obrambi Madžarov ni uspelo razigrati. Na drugi strani je Veszprem ob prednosti dveh igralcev več v 23. minuti spet povedel s +4 (9:5). Malo pozneje je po izgubljeni žogi Poteka Carlos Ruesga povišal na 10:5, Peter Gulyas pa v protinapadu na 11:5. Madžari so unovčevali bogate izkušnje in na odmor odšli s prednostjo 14:9.

Pivovarji ujeli priključek
Celjani so drugi polčas odprli z goloma Vida Poteka in Davida Razgorja (11:14). Pri 13:16 je vratar Roland Mikler ubranil sedemmetrovko Razgorju, nato pa istemu igralcu v protinapadu še čisti 'zicer'. Je pa Razgorju uspelo v tretje, ko je v 39. minuti po samostojnem prodoru znižal na 14:16. A sledila sta gola Renata Sulića in Christiana Zeitza za 18:14 v 40. minuti. Veszprem ni popuščal, Celjane je držal na razdalji, treh, štirih golov. Tako je bilo vse do 50. minute, ko so pivovarji prek Zarabca in Luke Žvižeja znižali le na -1 (19:20).

Razveljavljen izenačujoči gol Ivića
Gostujoči trener je vzel minuto odmora. Po njej so pivovarji z golom Šimeta Ivića izenačili na 21:21, a sta beloruska sodnika zaradi domnevnega prekrška v napadu razveljavila zadetek. Sporna odločitev Belorusov. Na drugi strani je Gulyas zadel za 22:20. V 57. minuti je Mikler ubranil sedemmetrovko Zarabca, nato pa istemu igralcu še en poskus, tako da je ostalo pri 21:23. Ko je na začetku zadnje minute strel Ivića zletel čez vrata, je bil zmagovalec odločen. Več kot 1.000 madžarskih navijačev v Zlatorogu je začelo slaviti.

Celjani bodo v naslednjem krogu, ki bo na sporedu "šele" 13. novembra, gostovali pri Rhein-Neckar Löwnu.