Klemen Cehte je dosegel pet golov. Foto: Aleš Fevžer
Gorenje
Velenjčani so z uvrstitivijo v osmino finala že izpolnili cilj. Foto: Aleš Fevžer
Flensburg premagal Gorenje

Čeprav so gostje v Velenju nastopili oslabljeni, so s čvrsto obrambo hitro prišli do prednosti nekaj golov. Pri 3:7 je domači trener Ivan Vajdl vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala.

Flensburg je bil boljši v vseh elementih rokometne igre. Na odmor je odšel s prednostjo +6 (15:9).

V drugem polčasu so ose poskušale narediti preobrat, a bližje kot na -3 (20:23) niso prišle. Kakovost in fizična moč sta bili na strani gostov, ki so tekmo mirno pripeljali do konca.

11 tehničnih napak preveč za Nemce
"V prvem polčasu smo naredili kar enajst tehničnih napak, odločno preveč za kakovostne Nemce, ki v Rdečo dvorano niso prišli z nekaterimi najboljšimi možmi. V drugem polčasu smo se malce sprostili, zaigrali bolj učinkovito, v trenutkih, ko bi se lahko še bolj približali tekmecu, pa smo znova naredili nekaj napak," je po tekmi dejal velenjski trener Vajdl.

Slovenski prvaki zdaj čakajo na torkov žreb na Dunaju, ko bodo dobili nasprotnika v osmini finala.

LIGA PRVAKOV, 10. krog
Skupina D

GORENJE - FLENSBURG 23:28 (9:15)

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić, N. Cehte, Medved 4 (4), K. Cehte 5, Skube 6, Golčar 2, Šoštarič, Papež 2 (1), Vrečar 1, Dobelšek, Gams 1, Nosan, Oštir, Dujmovič 1, Bećiri 1.

Flensburg-Handewitt: Andersson, Rasmussen, Karlsson, Machulla 1, Eggert, Mogensen 3, Svan, Weinhold 7 (3), Wanne 4 (1), Nicolaisen, Heinl 1, Gottfridsson 4, Radivojević 6, Knudsen 2.

Sedemmetrovke: 4/8; 4/4

Izključitve: 10 min; 10 min

RK: Nosan 47.; Heinl 57.

LA RIOJA - DROTT HALMSTAD 38:34

HAMBURG - AALBORG 28:20

Vrstni red: Hamburg 18, Flensburg 17, Gorenje, Aalborg in Rioja po 8, Halmstad 1 točka.

Skupina A

RHEIN-NECKAR LÖWEN - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 35:25 (19:12)

MOTOR ZAPOROŽJE - VESZPREM 25:21

CROATIA ZAGREB - ST. PETERBURG 26:24

Veszprem 17, Rhein-Neckar 16, Celje PL in Motor Zaporožje po 9, Zagreb 8, St. Peterburg 1 točka.

Skupina B
KIEL - PORTO 30:25

KOLDING
- DUNKERQUE 26:24

VIVE KIELCE
- WISLA PLOCK 38:30

Kiel 17, Kolding 14, Kielce 13, Wisla 8, Porto 5, Dunkerque 3 točke.

Skupina C

PSG - VARDAR SKOPJE 35:25

THÜN - DINAMO MINSK 26:30

METALURG
- BARCELONA 31:29

Barcelona 17, PSG 13, Metalurg 12, Vardar 10, Dinamo Minsk 7, Thün 1 točka.

V osmino finala so se uvrstila prva štiri moštva iz vsake skupine. Žreb osmine finala bo v torek na Dunaju.