Mario Šoštarič je bil s sedmimi goli prvi strelec tekme.  ''Mi smo se na to tekmo pripravili najbolje kar se da, videlo se je, da smo si zmage res želeli. To nam je do 50. minute tudi uspevalo, nato pa je sledila dobra serija obramb gostujočega vratarja in Celjani so se vrnili nazaj. Vidi se, da imajo širok kader in zasluženo jim čestitam za točko. Svojim soigralcem pa tudi, saj smo se borili in si res zelo želeli teh dveh točk. Že nekaj časa nisem videl takšne želje in borbe in lahko rečem le ''kapo dol'' mojim soigralcem. Zame je ta točka vredna kot dve,'' je bil zadovoljne Šoštarič. Foto: www.alesfevzer.com
Mario Šoštarič je bil s sedmimi goli prvi strelec tekme. ''Mi smo se na to tekmo pripravili najbolje kar se da, videlo se je, da smo si zmage res želeli. To nam je do 50. minute tudi uspevalo, nato pa je sledila dobra serija obramb gostujočega vratarja in Celjani so se vrnili nazaj. Vidi se, da imajo širok kader in zasluženo jim čestitam za točko. Svojim soigralcem pa tudi, saj smo se borili in si res zelo želeli teh dveh točk. Že nekaj časa nisem videl takšne želje in borbe in lahko rečem le ''kapo dol'' mojim soigralcem. Zame je ta točka vredna kot dve,'' je bil zadovoljne Šoštarič. Foto: www.alesfevzer.com
Žiga Mlakar
Marko Šibila
Delo Marka Šibile, ki je Velenjčane prevzel lani decembra, se že pozna. Očitno se nam obeta bolj napeta končnica prvenstva kot v lanski sezoni, ko Gorenje ni bilo konkurenčno Celju. Moštvi se bosta do konca sezone pomerili še dvakrat. Foto: www.alesfevzer.com
Branko Tamše
Glede na potek tekme mora biti trener Celjanov Branko Tamše zadovoljen tudi s točko. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani v končnici do remija v Velenju

Velenjčani so namreč vodili večino tekme v Rdeči dvorani, nekajkrat za štiri zadetke, nazadnje pri 23:19 v 50. minuti. A Celjani, ki jih je obračun s Flensburgom očitno kar precej izčrpal, poleg tega pa jih v soboto čaka še tekma z Zagrebom, so v zadnjih desetih minutah stisnili zobe in izvlekli remi, ki ga je z golom za 24:24 pristreljal Žiga Mlakar.

Pivovarji, ki niso vodili niti enkrat, so imeli pol minute pred koncem celo napad za zmago, a je veselje Mihi Zarabcu nekaj sekund pred koncem preprečila prečka. S točko so lahko zadovoljni tudi Velenjčani, saj so prekinili niz 12 zaporednih porazov proti velikim tekmecem iz Celja.

Cehte potegnil velenjski voz
Velenjčani so dobro odprli tekmo pred 1.800 gledalci. Po dveh golih Nejca Cehteta so ušli na 4:2, malo pozneje pa je Šoštarič s sedemmetrovke zadel za 5:3. Obramba Gorenja 6-0 je v uvodnih minutah dobro ustavljala celjske napade. V 13. minuti je Cehte s svojim tretjim zadetkom povišal na 7:4. A sledile so minute Celjanov, ki so ekspresno izenačili na 8:8.

Šoštarič poskrbel za +4
Ose so odgovorile z golom Cehteta, nato pa je trikrat zapored zadel kapetan Niko Medved za 13:10 v 24. minuti. Pivovarji v teh trenutkih niso imeli pravih rešitev v napadu. Ose so bile enostavno bolj lačne igre in golov. Gostujoči trener Branko Tamše je nato na mestu organizatorja igre Zarabca zamenjal z Davidom Razgorjem. To ni bistveno spremenilo razmerja sil na igrišču. Po novi obrambi Benjamina Burića je namreč Šoštarič s sedemmetrovke povišal na 15:11, isti igralec pa je v zadnji sekundi postavil tudi izid polčasa (16:12).

Gorenje ni popuščalo
Velenjčani so na začetku drugega dela držali prednost (17:13). Potem ko je Burić ubranil "zicer" Blažu Jancu, je Šoštarič na drugi strani zabil za 18:15. Isti igralec je malo pozneje (43.) s svojim sedmim zadetkom povišal na 20:16, tako da je moral gostujoči trener Tamše vzeti minuto odmora. Celjanom igra ni stekla, očitno jih je obračun s Flensburgom precej izpraznil.

Celjani so se prebudili
Semafor je tako v 50. minuti kazal 23:19. A zaostanek ni vzel volje državnim prvakom. Po zapravljenih napadi na obeh straneh je namreč Razgor v 53. minuti znižal na 23:21, malo pozneje pa je Žvižej pivovarje približal le na zadetek zaostanka (23:22). In manj kot pet minut pred koncem je Janc ob igralcu manj izenačil na 23:23. Trener domačih Marko Šibila je vzel minuto odmora.

Mlakar poskrbel za izenačenje
Po zapravljenih napadih na obeh straneh, Burić je ubranil "zicer" Žvižeju, je Michal Szyba v 58. minuti poskrbel za novo vodstvo Gorenja (24:23). Odgovoril mu je Mlakar, ki je s svojim šestim golom dobro minuto pred koncem izenačil na 24:24. Velenjčani so nato ob čvrsti obrambi gostov zapravili napad, na drugi strani pa je Zarabec stresel prečko.

Marko Šibila, trener Gorenja: ''Tako kot smo pričakovali - dramatična tekma. Imeli smo svoje priložnosti, ki pa jih žal nismo vedno izkoristili. Na koncu je delitev točk verjetno še najbolj pravična. V drugem polčasu smo bili za osvojitev dveh točk premalo pogumni, a prvenstvo je še vedno odprto in mi gremo dalje.''