Slovenska reprezentanca v tednu Evropske rokometne zveze (EHF) igra kar štiri tekme s Čehinjami in Madžarkami. Po prvih dveh je vrsta Uroša Bregarja polovično uspešna.

Po izenačenem prvem delu, v katerem si je vsaka od ekip priigrala eno nekoliko večje vodstvo – gostiteljice so povedle s 7:5, gostje pa s 14:10 – je bil ob polčasu izid neodločen, potem ko so Slovenke s serijo zadetkov izničile naskok tekmic.

S serijo 7:1 do zmage
Odločilno za zmago Slovenk je bilo obdobje sredi drugega polčasa. Čehinje so še vodile za gol pri 24:23, potem pa so Slovenke stopile na plin. Delni izid 7:1 je poskrbel za preobrat, pri vodstvu 30:25 pa je bila zaloga dovolj velika, da so jo domače rokometašice brez težav obdržale do konca in slavile zmago s petimi goli naskoka.

V slovenski reprezentanci so bile tokrat najbolj razpoložene tri rokometašice, ki so dosegle po pet golov, Ana Gros, Nina Jeriček in Maja Užmah Šon.