Rokomet

Poudarki

  • Pred nadaljevanjem rokometne Lige prvakinj
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4,5 od 8 glasov Ocenite to novico!
Krim Mercator
Rokometašice Krima Mercatorja so zadnjo tekmo v Ligi prvakinj odigrali 13. novembra lani, ko so z 22:19 izgubile z Larvikom, a jih je rešila Podravka, ki je doma ugnala Viborg (28:27). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tone Tiselj
Tone Tiselj in njegove varovanke bodo v konkurenci Valcee, Budućnosti in Metza naskakovale polfinale. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat

Dodaj v

Romunke bodo pokazale domet krimovk

Krim ima težave s poškodovanimi igralkami
31. januar 2012 ob 15:50
Ljubljana - MMC RTV SLO/STA

Rokometašice Krima Mercatorja po skoraj treh mesecih premora nadaljujejo Ligo prvakinj s sobotno domačo tekmo proti romunski Valcei, ki je favoritinja obračuna.

Romunke so v prvem delu v družbi Itxaka, Dinama iz Volgograda in Buxtehuderja zasedle prvo mesto v skupini D in so se za razliko od Krima, ki jih je v zadnjem krogu prvega dela "rešila" Podravka, zanesljivo uvrstile med najboljših osem ekip.

Gre za romunsko reprezentanco z dodatkom nekaterih članic drugih izbranih vrst. In čeprav trener Radu Voina ne bo mogel računati na nekatere najboljše, vključno s Cristino Neagu, pa to ne spremeni dejstva, da so Romunke favoritinje.

Mogoče največji proračun in največ kvalitetnih igralk
"To je ekipa, ki je zelo dobro organizirana, ki ima mogoče celo največji proračun in največ kakovostnega igralskega kadra. To je ekipa, ki je ob Budućnosti in Györu eden najresnejših kandidatov za sam vrh Evrope. V kakšni formi so Romunke zdaj, pa je težko reči, kajti po SP praktično ni bilo moč videti nobene resne tekme. Ne vemo, v kakšni zasedbi bodo nastopile, je pa res, da je njihovo igro težko preučiti, ker imajo zelo veliko število igralk in trener lahko z njimi razpolaga v vsakem trenutku. Taktično se je zato nanje težje pripraviti. Valcea je ena od vrhunskih ekip, ki si želi na rokometni vrh že vrsto let, enkrat je bila s trenerjem Voino, ki spet vodi to ekipo, že v finalu. To si želijo tudi letos. Mi pa moramo narediti vse, da jih skušamo na domači tekmi zaustaviti in ostati v konkurenci za najvišja mesta," je na novinarski konferenci v Ljubljani povedal trener krimovk Tone Tiselj.

Brez Mehlmannove, Zrnčeve, Vergeljukove in Bodnjeve
Tislju nekaj težav povzroča zdravstveni karton njegovih varovank, ki so jih načele poškodbe in bolezen. Ob gotovi odsotnosti Ibolye Mehlmann, Maje Zrnec in Marine Vergeljuk Krimov strateg zelo verjetno ne bo mogel računati niti na kapetanko Ljudmilo Bodnjevo, ki je šele v zadnjih dneh začela vaditi po težavah s kolenom.

Varlečeva se po nosečnosti hitro vrača
"Zdravstveno stanje je precej drugačno, kot sem predvideval. Andrea Šerič in Kristina Franić sta bili 14 dni izven vsakega pogona, šele v zadnjem obdobju je začela trenirati Bodnjeva, Mehlmannova nam gotovo ne bo mogla pomagati, se pa počasi vrača Barbara Varlec. Ona sicer ne more biti adut, ki bi lahko to tekmo odločil, ampak je pa ena pozitivna nota v tem pogledu, saj se po nosečnosti hitro vrača in bo mogoče že na tej tekmi dobila kakšno manjšo priložnost," pravi Tiselj.

Tekmo v Stožicah, na katero bo vstop spet prost, bosta sodila Poljaka Bartosz Leszczynski in Marcin Piechota.

LIGA PRVAKINJ, drugi del

1. KROG

Skupina 1, petek:
MIDTJYLLAND - LARVIK

Sobota:
NAVARRA - GYÖRI

Skupina 2, sobota ob 18.00:
KRIM MERCATOR - RAMNICU VALCEA

METZ - BUDUĆNOST

V polfinale se uvrstita prvouvrščeni ekipi.

A. V.
Prijavi napako
Komentarji
FooFighter
# 05.02.2012 ob 12:02
Romunke bodo pokazale domet krimovk

to je to
se vidimo drugo sezono
Janiel74
# 01.02.2012 ob 15:39
Kljub temu, da imam paket , ki vključuje Maccabi, bom verjetno raje šel na Krim:))
tigrica25
# 01.02.2012 ob 09:03
@Janiel74:
Za tekmo Olimpija - Maccabi je bila najprej določena ura 20h, lokacija - dvorana Stožice. Po tem, ko so jo prestavili v Tivoli pa so tudi uro spremenili na 18h. Če bi Olimpija uro pustila takšno kot je bila prej, bi tudi na tisto tekmo lahko pravočasno prišel...

Lani je Valcea v Stožicah padla, ni razloga da ne bi tudi v soboto!!! Gremo Krim!!
Janiel74
# 01.02.2012 ob 08:38
Bravo:) Ob isti uri v soboto 2 tekmi, katere bi si marsikdo ogledal..Olimpija: Maccabi in Krim!
Čestitam...ne se spraševat potem zakaj je toliko in toliko gledalcev...
MIRNČAN
# 31.01.2012 ob 18:57
Djmo Krim, vem pa da jim kronično primanjkuje težkih tekem.
frutek77
# 31.01.2012 ob 16:57
ajmo krim!!pridem u soboto na tekmo !!
mooodeeel
# 31.01.2012 ob 16:55
NAROKOMET
mocco
# 31.01.2012 ob 16:06
Bomo držal pesti, ampak mislim da kej veliko šans nimajo....vsaj glede na konkurenco
študent88
# 31.01.2012 ob 16:02
Dajmo Krim
Janko1973
# 31.01.2012 ob 15:55
Če bo za Krimovke zaigrala Bogušićeva, potem imajo veliko možnosti.
Kazalo