Celjani so prvič in zadnjič nastopili v zeleno-rumenih dresih. Po tekmi so takole pozdravljali svoje navijače v dvorani Jane Sandanski. Foto: Twitter CPL
Celjani v Skopju izgubili proti Zagrebu

Zagreb, za katerega igrata tudi Urh Kastelic in David Miklavčič, je bolje začel tekmo. Zagrebčani so s čvrsto in gibljivo obrambo 6-0, ki ji je poveljeval Kastelic, ustavili celjski napad, na drugi strani pa so sami brez večjih težav zadevali. Tako je semafor v 13. minuti kazal 7:3. Pri 10:6 (20. minuta) pa je celjski trener Branko Tamše vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj so se Celjani v nekaj minutah približali le na -1 (11:10).

A zaključek prvega polčasa je spet pripadel Zagrebu, ki se je z goloma Zlatka Horvata in Valentina Ravnića odlepil na +4 (14:10). Polčas se je končal s 14:11. Horvat je bil s štirimi goli najučinkovitejši strelec v tem delu.

Domen Makuc Celjane vrnil v igro
Tudi začetek drugega polčasa je pripadel Zagrebu, ki se je v 40. minuti po golu Domagoja Pavlovića odlepil na +6 (20:14), tako da je moral Tamše svoje varovance spet poklicati k sebi. V nadaljevanju je celjsko igro poživil mladi, komaj 17-letni Domen Makuc, ki je zabil tri gole in dobro razigraval, tako da so se pivovarji v 53. minuti približali le na -2 (25:23). Zadel je Borut Mačkovšek. Isti igralec je v 57. minuti spet znižal na -2 (27:25). V dramatični končnici je Makuc manj kot minuto pred koncem Celjane približal le na gol zaostanka (27:28). Sledila je minuta odmora trenerja Zagreba Zlatka Saračevića. Po njej je odločilni gol kakšnih 15 sekund pred koncem zabil Pavlović, ki je žogo v mrežo poslal prek bloka in s pomočjo prečke. Na drugi strani je končni izid postavil Jan Jurečič.

V prvi tekmi je evropski prvak Vardar upravičil vlogo favorita in zanesljivo premagal Meškov Brest s 33:24. Vid Poteko je za Meškov dosegel dva gola, medtem ko se Simon Razgor ni vpisal med strelce.