David Miklavčič je takole prebijal brazilsko obrambo. Miklavčič je bil s šestimi zadetki najboljši strelec tekme. Foto: EPA

Brazilci so bili v prvi četrtini tekme popolnoma enakovreden nasprotnik. Semafor je tako v 16. minuti kazal 7:7.

Po izenačenem začetku Slovenija ušla na +5
Slovenci so se nato začeli oddaljevati. Marko Bezjak in Gašper Marguč sta zabila za 9:7, po dveh zaporednih golih Davida Miklavčiča pa je Slovenija v 25. minuti povedla s 16:11. Polčas se je končal z 18:14.

Slovenci hitro zlomili odpor Brazilcev
Varovanci Veselina Vujovića so na začetku drugega polčasa stopili na plin in po treh zaporednih golih Klemena Cehteta v 39. minuti povedli s 25:16, malo pozneje pa je Matej Gaber povišal na +10 (26:16). In ko je Miklavčič v 41. minuti zabil za 27:16, je bil odpor Brazilcev zlomljen. Slovenci so v nadaljevanju brez težav zadržali visoko prednost in jo ob koncu celo nekoliko povišali. Tako je Miha Žvižej v 57. minuti povišal na +12 (36:24).

V nedeljo za prvo mesto z Nemci
V prvi tekmi dneva je Nemčija ugnala Srbijo s 37:26. Prav Nemci bodo v nedeljo ob 14.45 v Kielu zadnji nasprotnik Slovencev.