Slovenija bi se z morebitno zmago na evropskem prvenstvu na Poljskem ali ob porazu s Francozi v finalu neposredno uvrstila na olimpijske igre v Rio de Janeiro. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel

"Odločitev bo znana v četrtek ob 12.00, ko bo končana seja," je za MMC pojasnil direktor moških reprezentanc Uroš Mohorič.

Kvalifikacije med 7. in 10. aprilom
Trije kvalifikacijski turnirji bodo na sporedu med 7. in 10. aprilom prihodnje leto. Na vsakem izmed njih se bodo štiri reprezentance potegovale za dve prosti mesti, ki vodita v Brazilijo. Poleg Slovenije so si nastop v njih že zagotovile Poljska, Španija, Danska, Hrvaška, Nemčija, Čile, Iran in Bahrajn.

Gostitelji treh turnirjev in razporeditev reprezentanc na njih bodo znani po koncu evropskega prvenstva na Poljskem in afriškega prvenstva, ki bosta potekala v drugi polovici januarja prihodnje leto.

12 reprezentanc v Riu de Janeiru
Nastop v Riu de Janeiru, kjer bo igralo 12 reprezentanc, so si poleg Brazilcev sicer že zagotovili svetovni prvaki Francozi, zmagovalci azijskih olimpijskih kvalifikacij Katarci, panameriški prvaki Argentinci, neposredno pa se bosta v Rio uvrstila še evropski in azijski prvak.