Slovenke so dosegle drugo zmago, po sredinem zmagoslavju nad Švicarkami s 27:21 so v dvorani Saal zanesljivo ugnale tudi Grkinje, v soboto pa jih ob 12. uri čakajo še Belorusinje. Dodatni kvalifikacijski tekmi, ki bosta junija prihodnje leto, si bo izborila le prvouvrščena ekipa turnirja.

Izbranke Marte Bon so prevladovale od prve do zadnje minute. V uvodnih petnajstih minutah so jim Grkinje kljubovale, nato pa je prednost Slovenk konstantno naraščala in v 17. minuti znašala že pet golov (10:5). V prvi polovici tekme je njihova najvišja prednost znašala osem golov (15:7 in 16:8).

Tudi v drugem delu niso popustile niti malo. Vseskozi so imele niti igre v svojih rokah, končna razlika v zadetih in prejetih golih zgovorno priča o tem. V slovenski reprezentanci sta bili najbolj učinkoviti Neli Irman in Lara Hrnčič, ki sta dosegli po sedem golov, Ana Gros je tekmo končala s šestimi zadetki.