Norveška je težje od pričakovanj strla Romunijo. Foto: EPA
Nizozemska
Nizozemke se veselijo največjega uspeha v zgodovini. Foto: EPA

Nizozemke so si pot do največjega uspeha v zgodovini stlakovale že v prvem polčasu, ki so ga dobile s 15:8. Poljakinje so se v drugem delu prebudile, a zmage Nizozemske jim ni uspelo ogroziti.

Pri Nizozemkah sta bila s po petimi goli najučinkovitejši Yvette Broch in Cornelia Groot, medtem ko je bila na drugi strani enako uspešna Karolina Kudlacz-Gloc.

Romunke namučile Norvežanke
Norvežanke so imele precej težje delo. Vodile so večji del tekme, a so jih Romunke ujele sredi drugega polčasa. Redni del srečanja se je končal s 27:27. Norveška je nato v podaljšku pobegnila na 32:29, Romunkam pa na manj kot zadetek zaostanka ni uspelo priti. S po osmimi goli sta bili najučinkovitejši Nora Mork in Cristina Neagu. Srečanje sta sodila Slovenca Bojan Lah in David Sok. Finale bo v nedeljo.

V polfinalu ni nobenih nosilk medalj z zadnjega prvenstva v Srbiji, saj so Srbija, Brazilija in Danska izpadle že prej. V drugih petkovih tekmah je Rusija v boju za razvrstitev od petega do osmega mesta premagala Francijo z 31:25, Danska pa Črno goro z 28:20.

*35:33 (27:27, 17:14)
Mork 8, Kristiansen in Oftedal 6; Neagu 8.

30:31 (27:27, 10:13)
Tekma za 3. mesto in finale bosta v nedeljo. Prenos polfinala in finala bo na TV Slovenija 2 in MMC-ju.